napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Przetwory, czyli Rezydencja Twórczego Recyklingu
Utworzono 05.12.2012

Aż 300 artystów pod jednym dachem przetwarzających odpady w nowe i użyteczne przedmioty. Ponad 100 wystawców z unikalnymi ubraniami, biżuterią, zabawkami, designem, książkami. W Warszawie 8 i 9 grudnia odbedzie się 7. Edycja Przetworów pod hasłem "maMy dzieci!".

Wielu ze współpracujących z organizatorami projektantów, pojawiających się na każdej edycji Przetworów, zostało niedawno rodzicami. Ten designerski babyboom postanowili uczcić dedykując tegoroczną Rezydencję Twórczego Recyclingu dzieciom. Szlachetny, dobrze zaprojektowany przedmiot dla najmłodszych to bardzo duże wyzwanie dla projektanta.

Przetwory chcą poświęcić temu elementowi dziecięcości, fantazji, zabawy, który jest niezbędnym narzędziem designera, który pozwala stawiać zaskakujące tezy, przełamywać schematy, wymyślać nowe funkcje i formy. 

Przetwory od początku swojego istnienia stawiały na młodych designerów, którzy jeszcze raczkują, ale za chwilę staną z wielkim sukcesem na własnych nogach. W tym kontekście hasło nabiera jeszcze jednego wymiaru . W tym roku z polskimi studentami uczelni artystycznych będą pracować m.in. Joel Degenmark (Szwecja), 2012 architecten (Holandia), grupa Karkatag (Serbia).

Przetwory, czyli Rezydencja Twórczego Recyclingu to projekt zainicjowany w 2006 roku w ramach Projektu Praga Stowarzyszenia Artanimacje, serii wydarzeń mających na celu rewitalizację starej fabryki Zakładów Optycznych przy ul. Grochowskiej 316/320 przez Monikę Brzywczy, Anię Czarnotę i Martę Wójcicką. Co roku w połowie grudnia zapraszają artystow, żeby przez dwa dni pod jednym dachem, w postindustrialnych przestrzeniach Warszawy, przetwarzali odpady i śmieci w nową designerską i artystyczną jakość. 

Gdzie?
Soho Factory w Warszawie, ul. Mińska

Kiedy?
8 - 9 grudnia 2012.

Więcej informacji
www.przetworydesign.com 


 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside