napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Finał akcji społecznej ‘Podaruj Choince drugie życie’
Utworzono 01.07.2012
1 czerwca 2012 dokonało się spełnienie postulatów, które Fundacja Aeris Futuro złożyła w styczniu tego roku. Wtedy to bowiem odbyła się pierwsza edycja akcji społecznej "Podaruj choince drugie życie". Celem akcji była zbiórka poświątecznych choinek, które zamiast trafić pod śmietnikową wiatę - stały się ściółką drzewną dla młodych sadzonek.
 
Jednakże to nie był cel ostateczny akcji. Zobowiązaliśmy się wobec wszystkich, którzy się do nas przyłączyli, że z tych choinek, które w liczbie 374 dotarły do pięciu punktów zbiórki, powstaną nowe drzewa, zazieleniając tym samym nasze Miasto. Tak też się stało.
 
Za dwie tony choinkowej ściółki otrzymaliśmy siedem dorodnych (ponad 3 metrowych) drzew, które symbolicznie, bo w dniu Lasów i Zadrzewień (1.06), zostały posadzone na terenie Krakowa. Trzy z nich to Śliwy Wiśniowe, które można odnaleźć przy ul. Na Zjeździe (tuż obok mostu Powstańców Śląskich). Cztery pozostałe- Jarzęby Szwedzkie, zostały posadzone przy ul. Francesco Nullo 15.
 
Fundacja Aeris Futuro pragnie serdecznie podziękować partnerom akcji czyli Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu, dzięki któremu nasze choinki otrzymały transport oraz zrąbkowanie, oraz szkółce drzew i krzewów Markus, która przyjęła od nas zrąbkę, w zamian ofiarowując nam sadzonki nowych drzew. 
Nasza akcja nie odbiłaby się tak szerokim echem gdyby nie wsparcie mediów - wszystkim dziennikarzom i redakcjom dziękujemy za poświęcony czas antenowy przez co informacja mogła dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.
 
Dziękujemy także podopiecznym XVI Gimnazjum im. Króla Stefana Batorego z Krakowa, za udział w nasadzaniu drzew.
Szczególne podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy 21.01.2012r obdarowali nas swoja poświąteczną choinką. Ilość osób która nas poparła oraz bardzo pozytywny odbiór naszych intencji ugruntował nas w przeświadczeniu o istotności naszych postulatów.
 
Wiemy, że takie akcje są potrzebne I liczymy że zapoczątkowaliśmy coś, co stanie się cyklicznym świętem wpisanym w coroczny kalendarz krakowskich wydarzeń.
 
Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, gdzie umieściliśmy cykl zdjęć począwszy od akcji zbierania choinek, a skończywszy na wbijaniu pamiątkowych tabliczek przy nowo posadzonych drzewach.
 
Zobacz także:

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside