napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Discovery Poland i Impact Day 2012 w Warszawie i Ząbkach
Utworzono 15.06.2012

W piątek, 15 czerwca 2012 wolontariusze z firmy Discovery posadzili drzewa i rośliny na rzecz społeczności lokalnych w Warszawie i w Ząbkach w ramach ogólnoświatowej akcji IMPACT DAY.

W Warszawie nasadzenia były robione na podwórku przy Mycielskiego 23 we współpracy z warszawskim stowarzyszeniem Odblokuj, które realizuje program "Blok, podwórko, kamienice, ożywiły się dzielnice". Zazwyczaj przemiana zaczyna się od rzeczy trwałych, ale tym razem dzięki naszej współpracy z firmą Discovery na początek było sadzenie roślin. Pracownicy firmy Discovery w związku ze Światowym Dniem Wolontariatu oraz ogólnoświatową akcją Impact Day przez kilka godzin pracowicie sadzili rośliny . Mimo dnia roboczego i wczesnej pory mogliśmy też liczyć na wsparcie mieszkańców i dzieci ze świetlicy "Wspólne Podwórko". Dzięki temu udało nam się posadzić niemal 500 roślin! 

W Ząbkach sadziliśmy 50 drzew  wokół przedszkola w Ząbkach - także z pracownikami Discovery Poland oraz z Urzędem Miasta Ząbki. Wszyscy byli pełni energii, zaangażowania i radości z wykonywanej społecznie pracy. Oczywiście pomagali nam pracownicy Przedszkola Publicznego nr 3 „Skrzat” w Ząbkach.  W czasie akcji odwiedzili  nas przedstawiciele Urzędu Miasta w Ząbkach z burmistrzem i wiceburmistrzem na czele, a w porze obiadowej poczęstowano nas doskonałą zupą z przedszkolnej kuchni.

Zasadziliśmy drzewa o wyskości  ok. 3 metrów.  Należą one do występującego w Polsce także w stanie dzikim gatunku o nazwie jarząb szwedzki (sorbus intermedia). Gatunek ten jest na stanowiskach naturalnych zagrożony  i dlatego został objęty ścsłą ochroną gatunkową. Jest to drzewo dorastające do 20 metrów, które lubi nasłoneczniony teren, właśnie taki jak wokół przedszkola Skrzat. Drzewa zasadzonego gatunku są odporne na złe warunki glebowe oraz choroby, a ponadto mają bardzo ozdobne korony z liśćmi o ciekawym kształcie oraz ozdobne owoce, które zimą bywają cennym pokarmem dla ptaków. Zasadzone drzewa pochodzą z lokalnej szkółki z miejscowości Lipiny-Kąty koło pobliskiego Wołomina.  

Akcja jest jednym z elementów Impact Day – ogólnoświatowej akcji społecznej wolontariuszy-pracowników firmy Discovery, która emituje w naszym kraju w języku polskim 7 kanałów edukacyjnych.

Przedszkole Publiczne nr 3 „Skrzat” to nowy i bardzo duży obiekt, znajdujący w Ząbkach przy ulicy Westerplatte 1/11.  Jest to jedno z najwiekszych i najnowocześniejszych przedszkoli w Europie. Zasadzone drzewa upiększają jego otoczenie,  dając  cień, zieleń i radość około trzystupiędziesięciorgu uczęszczającym tam dzieciom.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pełne serca i wytrwałości zaangażowanie, a stowarzyszeniu Odblokuj i Jarkowi Kaczorowskiemu za użyczenie zdjęć.

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside