napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Relacja z akcji Podaruj Choince Drugie Życie
Utworzono 21.01.2012

Dnia 21.01.2012, Fundacja Aeris Futuro przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu zorganizowała w Krakowie zbiórkę poświątecznych choinek. Przez pięć godzin, w pięciu różnych punktach miasta, nasi wolontariusze oraz pracownicy ZIKiT przyjmowali od mieszkańców Krakowa wszelkiego rodzaju zielone pozostałości świątecznego nastroju. Przybywały do nas choinki zarówno dorodne jak i zupełnie pozbawione igieł, w całości jak i pocięte w workach, przynoszono nam także świąteczne wiązanki. Zdarzały się także choinki w doniczkach, którym na pniu znajdywaliśmy nowych właścicieli. W ciągu tego czasu udało nam się zebrać 373 drzewek, co w przeliczeniu dało 2 tony zielonego surowca

Każdy, kto przyniósł nam choinkę wracał do domu z prezentem-niespodzianką a były nimi: fundacyjne wlepki klimatyczne, eko-pocztówki, ołówki, kubki oraz kalendarze naścienne i mapy rowerowe od Polskiej Zielonej Sieci. Dla dzieci (i nie tylko) przygotowaliśmy makiety z namalowanym drzewem z otworem na głowę, tak by można było sobie robić pamiątkowe zdjęcia. Wszystkich zainteresowanych efektami sesji zdjęciowej, zapraszamy do naszej galerii oraz na naszym profilu na Facebooku.

Na dzień dzisiejszy choinki są zgromadzone w jednym miejscu i czekają (aż puszczą mrozy) na zrąbkowanie, by potem już jako ściółka trafić do szkółki drzew i krzewów. W zamian za materiał ściółkowy Fundacja otrzyma nowe sadzonki, które na wiosnę będziemy sadzić na terenie Krakowa. Z niektórymi z osób uczestniczących w naszej akcji, mamy nadzieję spotkać się podczas akcji sadzenia. Wszelkie informacje dotyczące miejsca i terminu nasadzeń będą podawane na naszej stronie internetowej. Wyniki losowania zaproszeń na akcję sadzenia drzew będą przekazywane indywidualnie.
 
Akcja zyskała szeroki rozgłos medialny. Najprościej sprawdzić to wpisując hasło PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE w internetowej wyszukiwarce. Informacje na temat naszej inicjatywy ukazały się na ponad 70 portalach internetowych. Ponadto udzieliliśmy wielu wywiadów dla rozgłośni radiowych takich jak Radio Zet, Radio Kraków, Radio Plus, Radio Eska. Dzięki temu o naszej akcji było głośno nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce. Mamy wrażenie, że zapoczątkowaliśmy nurt szerszego spojrzenia na recykling a w szczególności pozyskiwania „drugiego życia" z odpadów (np. projekt Kompani Piwowarskiej „Drugie życie świetlówki"). Mamy nadzieję, że nasza akcja zainspiruje do wielu podobnych inicjatyw.
 
Akcja PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE, spotkała się także z bardzo przychylnym odbiorem wśród mieszkańców Krakowa. Dostaliśmy wiele pochwał i gratulacji za naszą inicjatywę, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni, gdyż ugruntowało to nas w potrzebie organizowania tego typu zbiórek. Mamy nadzieję, że stanie się to cyklicznym świętem, do którego z roku na rok przyłączy się coraz więcej osób.
 
Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji chcielibyśmy niezwykle ciepło i serdecznie podziękować. Idąc za klasykiem mamy nadzieję, że wszyscy razem byliśmy świadkami narodzin nowej świeckiej tradycji.

Wszelkie informacje, komentarze i uwagi na temat akcji proszę kierować na adres:

 

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside