napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Co można zrobić z żarówki
Utworzono 26.02.2013

Tradycyjne żarówki odchodzą już do lamusa lecz często jeszcze pojawiają się w naszych domach. Czy spalona żarówka nadaję się tylko do wyrzucenia? Może warto puścić wodzę fantazji i zrobić z niej coś niezwykłego.

W dzisiejszej odsłonie Strefy RePomysłu , w ramach inspiracji, prezentujemy wam co ciekawego zostało wyczarowane ze zużytych żarówek. Upcyclingowana żarówka może stać się designerskim wyposażeniem naszego domu jako wazon, doniczka, lampka, akwarium. Możemy zrobić z niej także rzeczy typowo ozdobne tj. kloczyki, bombki albo po prostu odlotowe balony. Pole do popisu jest ogromne.

Pierwszym krokiem przy wykonywaniu czegokolwiek z żarowki jest usunięcie jej wnętrza i zabezpieczenie krawędzi. Jak to zrobić? Krok po kroku cały proces przedstawiono tutaj . Autorzy prezentowanego bloga wykonują z żarówki ozdobne miniterarium.

Jeśli masz swój pomysł na upcycling elektroodpadów zapraszamy do naszego konkursu ART TECH DESIGN .

 

Więcej inspiracji oraz informacje o projekcie ElektroReKreacje znajdziesz tutaj:

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside