napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
EKO TAURON w ramach projektu Czas na Las
Utworzono 28.01.2013
W ramach Projektu EKO TAURON zakończono kolejne nasadzenia. Posadzono 96.470 szt. sadzonek oraz 300 drzew w celu neutralizacji CO2. Przeprowadzono pięć akcji na obszarze województw małopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Obsadzono tereny w Nadleśnictwie Wałbrzych, Nadleśnictwie Świdnica (tereny Natura 2000 i pasma Gór Sowich) oraz w Karkonoskim i Babiogórskim Parku Narodowym, a także Górkę Środulę w mieście Sosnowiec. 
 
Popularyzacja idei sadzenia drzew - to najważniejsze i wymierne, sukcesy osiągnięte podczas współpracy Fundacji Aeris Futuro z Grupą TAURON. Projekt na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju prowadzony jest w ramach Programu CZAS NA LAS pod patronatem honorowym Ministerstwa Środowiska. Przyświeca on idei offsetowania - rekompensaty emisji dwutlenku węgla poprzez wsparcie projektów ograniczających emisje oraz koncentrację gazów cieplarnianych w atmosferze.
 
Program CZAS NA LAS to innowacyjne w Polsce przedsięwzięcie, które umożliwia firmom włączenie się do globalnych działań na rzecz ochrony środowiska, w tym ochrony klimatu w zakresie neutralizacji emisji dwutlenku węgla poprzez sadzenie drzew. Jedno drzewo w ciągu swojego życia pochłania średnio 750 kg CO2, przyczyniając się do łagodzenia zmian klimatu.

Poniżej zestawienie nasadzeń: 

W Karkonoskim Parku Narodowym w ramach projektu EKO TAURON posadzono

10 000 szt. sadzonek.

W Babiogórskim Parku Narodowym w ramach projektu EKO TAURON posadzono

6 000 szt. sadzonek.

W Nadleśnictwie Świdnica w ramach projektu EKO TAURON posadzono

20 000 szt. sadzonek.

W Nadleśnictwie Wałbrzych w ramach projektu EKO TAURON posadzono

60 470 szt. sadzonek.

W Sosnowcu na stoku narciarskim Środula w ramach projektu EKO TAURON posadzono 300 szt. świerków.
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside