napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Junk Munkez, czyli co można zrobić z bębna pralki
Utworzono 24.01.2013

Przepełnione złomowiska to poważny problem w Libanie, projektanci Xavier Baghdadi i Lea Kradokian znaleźli sposób na stylowy elektrorecykling. Zespół Baghdadi i Kradokian pod nazwą "Junk Munkez" przeszukał bejruckie złomowiska w poszukiwaniu inspiracji, czym okazały się być metalowe bębny zużytych pralek.

Uczynili je doskonałą bazą dla stworzenia stołków, z miękkim siedziskiem i ukrytym, otwieranym schowkiem. Junk Munkez pomalowali bębny i wykorzystali perforacje do stworzenia pięknych haftów z przędzy.

Stylowe taborety Junk Munkez to nie tylko jasne i piękne meble. Stały się także skutecznym rozwiązaniem problemu recyklingu, który nęka ich miasta.

Kradokian najtrafniej opisuje projekty, stwierdzając:

"Jako zespół projektantów z zielonymi duszami, dając życie martwym, rosnącym stosom metali w Bejrucie, mamy również nadzieję zainspirować innych libańskich projektantów do zielonego myślenia."

Ten projekt jest dowodem na to, że śmieci dla jednego człowieka, w kreatywnych rękach innych osób mogą stać się pięknym elementem wystroju wnętrz.


Źródło zdjęć: inhabitat.com

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside