napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Czas na las w Kutnie
Sportowe korzenie Decathlonu
Utworzono 24.11.2017
"Nie ma nic ważniejszego w życiu niż posadzenie drzewa przynajmniej raz w życiu" - opowiada Pan wicestarosta Kutnowski Zdzisław Trawczyński, który właśnie tymi motywującymi słowami rozpoczął kolejne wydarzenie w projekcie "Czas na las".
Miejscem, w którym odbyła się akcja sadzenia drzew, było osiedle Łąkoszyn w miejscowości Kutno w województwie łódzkim. Jest to jedno z najmniej zalesionych obszarów w Polsce, dlatego właśnie było idealne na wydarzenie "Czas na las". Przygotowania wystartowały już 23 listopada, gdy członkowie Fundacji mierzyli teren i oznaczali miejsca do nasadzeń. Ważnym elementem było również odpowiednie przygotowanie gruntu. 
Akcja sadzenia rozpoczęła się 24 listopada o godzinie 10.00. Na wydarzeniu gościli nas Pani dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska - Justyna Jasińska oraz wicestarosta Kutnowski Zdzisław Trawczyński. Wraz z pracownikami firmy Decathlon z dużym zaangażowaniem przywitali nas członkowie Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier w Kutnie.  Swoją pracą wspomagali nas również uczniowie trzech Zespołów Szkół w Kutnie: nr 1, nr 2 i nr 3. 
Wydarzenie rozpoczęliśmy od dokładnego instruktażu dotyczącego sadzenia drzew, różnicowania rodzimych odmian oraz zachowania środków bezpieczeństwa i podziału pracy. Członek zarządu Spółdzielni Pionier Pan Matusiak był: "miło zaskoczony organizacją pracy, jakością drzew i przygotowanie terenu przez Fundację Aeris Futuro"

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside