napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Fundacja Aeris Futuro na XVI Rodzinnym Pikniku Ekologicznym w Bolechowicach
Utworzono 14.07.2016 W niedzielę 10 lipca Fundacja Aeris Futuro uczestniczyła w XVI Rodzinnym Pikniku Ekologicznym w Bolechowicach, na którym przeprowadziliśmy warsztat przyrodniczo- ekologiczny dla dzieci i młodzieży szkolnej!

Podczas spokania dla uczestników pikniku przygotowaliśmy wiele ciekawych eko aktywności, których celem było podniesienie świadomości ekologicznej nie tylko dzieci (głównych odbiorców warsztatów), ale również ich rodziców. Wspólne zabawy i towarzyszące im rozmowy dotyczyły negatywnego wpływu człowieka na elementy środowiska, bez których ludzkość nie byłaby wstanie przeżyć tj. woda, energia, powietrze i ziemia.

Dzieci miały możliwość przeprowadzenia eksperymentów i doświadczeń przyrodniczych, zabawić się w małych ekobadaczy, gdzie poddaliśmy badaniom fizykochemicznym wodę z Wisły i okolicznej rzeczki. Ponadto, na "kocyku powietrznym" chętne dzieci mogły spersonifikować postać groźnego Smoga, który dusi w okresie zimy małopolskie dzieci. Dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców cieszyła się również nasza gra EKO BINGO, w której liczyła się szybkość i wiedza o zachowaniach i postawach proekologicznych, które sprzyjają poszczególnym żywiołom.

Dziękujemy za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie!

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside