napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
las
Relacja z podróży przez lasy świata- Ferie w mieście z Fundacją Aeris Futuro!
Utworzono 20.01.2016

Co kryje w sobie dzika Amazonia i co jej zagraża, kto mieszka na nieodkrytej dotąd tajdze i dlaczego Enty maszerowały w obronie Puszczy Białowieskiej? Dzieci z pełnym zapałem przemierzyły razem z nami ponad 27 000 km podróżując przez lasy świata! Co prawda palcem po mapie, ale w niemniej wynagający energii i wyostrzenia zmysłów sposób.

Fundacja Aeris Futuro w ostatni wtorek przygotowała dla Szkoły Podstawowej nr 21 w Krakowie, warsztat edukacyny pt. Podróż przez lasy świata, który objął ponad 45 uczniów , klas I-III. - Różnorodność krajobrazu na świecie zachywca, niemało jest entuzjastów podróżowania. Dlatego ważne jest uświadomienie najmłodszego pokolenia, że degradacja środowiska  przez człowieka stanowi bardzo duże zagrożenie dla przyrody i jej mieszkańców. - komentuje trenerka ekologiczna Fundacji, Aneta Duch. 

Celem spotkania było pogłębienie wiedzy o środowiskach przyrodniczych występujących na kuli ziemskiej, jej mieszkańcach i zagrożeniach. Tematyka warsztatu w sposób szczególny była skupiona wokół formacji leśnych: lasów europejskich (Puszcza Białowiska), lasów deszczowych i tajgi. Dzieci mogły wsłuchać się i zidentyfikować krajobraz dzwiękowy poszczególnych lasów, wyszukać różnorodnych ich mieszkańców oraz odkryć dotąd niepoznane dzikie plemiona Amazonii. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali wspólnie prace, przedstawiające krótkie historyjki mieszkańców poszczególnych lasów, którzy borykają się z problemami, które stwarza im sam człowiek. 

-Mam nadzieję, że nasze zimowe spotkanie rozpaliło ciekawość na dalsze poszukiwania niesamowitych miejsc na Ziemi. 

 

podróz przez lasy swiata

podróz przez lasy swiata4

podróz przez lasy swiata3

podróz przez lasy swiata2

podróz przez lasy swiata

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside