napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
treee
Finał projektu Drzewo=życie na Poziomkowej Polanie- fotorelacja.
Utworzono 14.12.2015

W pierwszym tygodniu grudnia zakończyliśmy projekt edukacyno- sadzeniowy "Drzewo=życie"! Ostatnie drzewka zasadziliśmy wspólnie z uczniami V klasy Szkoły Podstawowej nr 26 w Krakowie m.in. na terenie szkoły oraz na terenie podgórskiego ogrodu społecznego Poziomkowa Polana.

 

Ostatnim miejscem do jakiego udało nam się dotrzeć jeszcze przed zimą była Poziomkowa Polana, gdzie dzięki zaangażowaniu uczniów klasy V z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 26 zasadziliśmy drzewka i krzewy miododane. - W ogrodzie społecznym przez klika tygodni trwał "owadzi projekt" i chcieliśmy również dorzucć cegiełkę do całośći wydarzenia. Niech owady wybudzone na wiosnę ucieszy nowa odsłona Polany- komentuje koordynator projektu Aneta Duch.

 

Projekt edukacyjny "Drzewo=życie" został zrealizowany na terenie 8 szół, gdzie łącznie posadziliśmy 300 drzew! Projekt miał na celu zwrócenie uwagi na rolę drzew, nie tylko w aspekcie lokalnym, ale także globalnym. Założenia warsztatu nawiązują do postrzegania drzewa w kontekście kulturowym, estetycznym, zdrowotym czy duchowym. Tematyka projketu obejmuje holistycznie pojęcie drzewa jako życia, co pozwoliło na próbę zrozumienia funkcjonowania całego systemu. Projekt wspierała francuska organizacja 123Frog, której członkowie zebrali fundusze na sadzenie drzew podczas wyprawy rowerowej z Francji do Polski w 2014

Galeria zdjęć z ostatnich warszatów i akcji sadzenia na Poziomkowej Polanie poniżej.

 

 

d=z9

d=z10

d=z12

d=z8

d=z7

d-z6

d=z5

d=z4

d-z3

d=z2

d=z1

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside