napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
d=z_skansen2
W ramach projektu Drzewo=życie zasadziliśmy już 270 drzewek!
Utworzono 19.11.2015

Projekt „Drzewo= życie" zmierza już ku końcowi. Przez cały listopad wędrowaliśmy Małopolskim Szlakiem Architektury Drewnianej edukując uczniów klas V-VI i sadząc przeszło już 270 drzewek głównie na terenie szkół podstawowych, które włączyły się w projekt.

Byliśmy m.in. w Zawoi, Łętowni k/Jordanowa , Sidzinie (na terenie szkoły oraz na uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Skansenie w Sidzinie), Dobczycach, Moszczenicy oraz w Szkole Podstawowej nr 21 w KrakowieOstatnie trzydzieści drzewek posadzimy w przyszłym tygodniu wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 26 w Krakowie. Część z nich zostanie posadzonych na terenie podgórskiego ogrodu społecznego Poziomkowa Polana. Z okazji zakończenia partnerskiego projektu  „MIEJSKIE OWADY NA POZIOMIE" zasadzimy w raz z uczniami drzewa i krzewy miododajne i lubiane przez owady.


Projekt wspiera francuska organizacja 123Frog, której członkowie zebrali fundusze na sadzenie drzew podczas wyprawy rowerowej z Francji do Polski w 2014. Aby podkreślić tę nierozerwalną więź turystyki z dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym do udziału zostały zaproszone tylko placówki położone na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Poniżej mapa sadzeniowa projektu "Drzewo=życie" oraz zdjęcia z sadzenia na terenie Szkoły Podstawowej w Dobczycach i Moszczenicy. Fotogalerie z innych warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu dostępne są na stronach placówek i Skansenu Muzeum Kultury Ludowej w Sidzinie. 

 

moszczenica_dz

moszczenica_2

moszczenica_3

moszczenica_4

moszczenica_5

moszczenica6

mapa_sadzenia

d=z_dobczyce

d=z_doczyce2

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside