napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
treee
Pierwsze sadzenia w ramach projektu Drzewo=życie w Zawoi
Utworzono 30.10.2015

W ostatnim tygodniu października w Szkółce Leśnej Zawojskiego Stowarzyszenia Lasów Prywatnych przeprowadziliśmy pierwsze warsztaty w ramach projektu „Drzewo=życie".
-Tak jak dziesięć lat temu, pierwsze sadzenia w ramach projektu „Czas na Las" odbyły się właśnie tutaj, tak też startując z projektem edukacyjno- sadzeniowym „Drzewo=życie" wróciliśmy do korzeni, aby w raz z uczniami z gimnazjum Zespołu Szkół w Zawoi Wilczej zasadzić wspólnie kolejne drzewka- mówi koordynator projektu Aneta Duch.

Uczniowie pierwszych klas gimnazjum Zespołu Szkół w Zawoi Wilczej, w oderwaniu od szkolnych ławek próbowali zrozumieć po co są nam drzewa, odkrywając przy tym, że drzewo stanowi pierwotny element krajobrazu czy naszej kultury. Młodzież uświadomiła sobie, że produkty pochodzące z drzewa są wszechobecne w życiu człowieka i zdają się być najbardziej naturalne dla niego.
Z obiema grupami udało nam się zbudować „ludzkie drzewo", co przynisło nam dużo wspólnej radości. Ku zdziwieniu uczniów, drzewo okazało się złożonym organizmem żywym, który składa się z tkanek,  odpowiadających za poszczególne procesy. Na zakończenie stworzyliśmy „sieć pozytywnych rozwiązań", jak zachować drzewa.

Po części prelekcyjnej uczniowie uczestniczyli w akcji sadzeniowej, podczas której posadzili 60 drzewek różnych gatunków. Dzięki pięknej pogodzie, mogliśmy cieszyć się z uroków polskiej złotej jesieni biwakując i ogniskując na terenie szkółki leśnej. 

Poniżej kilka fotografii z warsztatów w Zawoi.

 

 

drzewo=zycie_5

drzewo=zycie_4

drzew=zycie_3

drzewo=zycie_2

drzewo=zycie_1

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside