napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
praca inzynierska 150x126
Zżerała mnie ciekawość i apetyt na więcej, czyli jak doszło do napisania pracy inżynierskiej w AGH w oparciu o działalność FAF i co z tego wynikło
Utworzono 19.03.2015 Jeśli chodzi o temat pracy inżynierskiej swój wybór motywowałam na pewno złożonym tematem, na który można po prostu pisać w nieskończoność. Kwestie zrównoważonego rozwoju są nierozłącznie związane z kierunkiem moich studiów czyli ochroną środowiska. W przyszłości sama chciałabym poruszać w swojej pracy i działaniach tematy proekologiczne - wyjaśnia Katarzyna Kolera, która parę tygodni temu obroniła pracę inżynierską w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.

Tematem pracy była analiza działalnosci firm eventowych pod kątem wdrażania zrównoważonego rozwoju w zarządzaniu eventami na przykładzie m.in. doświadczeń Fundacji Aeris Futuro.
Zadaniem Pani Katarzyny było sprawdzić czy i jeśli tak, to jak wdrażane są działania proekologiczne podczas organizowanych konferencji oraz innych wydarzeń - opowiada Joanna Mieszkowicz, prezeska Fundacji i pomysłodawczyni tematu pracy. Dzięki standardowi Zielone Wydarzenia opracowanemu przez Fundację studentka miała gotowe narzędzie, by we właściwy sposób zająć się zadaną tematyką. Pani Kolera z pasją i zaangażowaniem podeszła do swojego zadania.

Promotorką pracy była pani dr inż. Agnieszka Gruszecka-Kosowska, która tak ocenia wspólne działania: Bardzo cieszy mnie, że udało się nawiązać współpracę w zakresie praktyk i prac dyplomowych z Fundacją Aeris Futuro, a co ważniejsze się ta współpraca sprawdziła, czego dowodzi przykład Pani Katarzyny. Udało się połączyć wiedzę zdobytą na AGH z realnymi projektami realizowanymi przez FAF. Bardzo cenne jest, że ten wspólny projekt opierał się na praktycznym zaangażowaniu Studentki zapewniając praktyczne doświadczenie w realizacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że ciekawość nie została zaspokojona w całości i ten niedosyt zaowocuje dalszą współpracą.

Poza tym miałam również na uwadze możliwość współpracowania z Fundacją Aeris Futuro - podsumowuje pani Kolera i dodaje - Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia jeszcze z żadną organizacją ekologiczną, tym bardziej "zżerała mnie ciekawość" :) Dzięki właśnie tej współpracy przekonałam się jak bardzo potrzebne są tego typu zrzeszenia i jak wiele dobrego mogą wnieść w poprawę stanu środowiska naturalnego. Jeśli chodzi zaś o samą współpracę jestem zachwycona! Zarówno Pani prezes jak i Michał Stalmach zawsze służyliście pomocą (także tą telefoniczną), za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Dzięki Wam mogłam choć trochę spróbować tego co chciałabym robić w przyszłości i pozwoliło mi to jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że ochrona środowiska i wszelkie działania proekologiczne to jest coś co na prawdę mnie po prostu interesuje :) i oczywiście mam "apetyt na więcej" :)

Aktualnie Pani Katarzyna działa w Aeris Futuro i pomaga w 'zazielenianiu' dużego festiwalu muzycznego, a dokładnie opracowujemy koncepcję wdrożenia ciekawych działań proekologicznych podczas imprezy. Liczymy na dalszą udaną współpracę.

praca inzynierska

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside