napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Konferencje i wydarzenia edukacyjne
Leaders go sustainable! podczas Kongresu Liderów
Utworzono 14.11.2012

16 listopada w Warszawie odbył się Kongres Liderów. Wzięło w nim udział blisko 200 uczestników z całej Polski - samorządowców, pracowników instytucji publicznych, polityków oraz działaczy pozarządowych. Prezes Fundacji Joanna Mieszkowicz była gościem spotkania, a także poprowadziła warsztat: "Leaders go sustainable!" ukazujący jak na przykładzie organizacji wydarzenia wdrażać zrównoważony rozwój z korzyścią dla ludzi i środowiska naturalnego.

Swoje wystąpienia na Kongresie mieli między innymi: Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz; profesor Ladislau Dowbor z Brazylii, były doradca prezydenta Luli da Silva; profesor Witold Orłowski; ekonomistka Maria Pasło-Wiśniewska oraz profesor Zbigniew Pełczyński.

Zgromadzeni w Forcie Sokolnickiego przedstawiciele rozmaitych obszarów działalności dyskutowali nad znaczeniem przywództwa w zmieniającej się rzeczywistości. Tematami poruszanymi na Kongresie były zarówno potrzeby lokalnych społeczności i ich liderów, jak i globalny problem degradacji środowiska naturalnego oraz utrzymujące się na świecie różnice gospodarcze, społeczne i polityczne.

Profesor Dowbor swoim wykładem pobudził do szerszej refleksji na rolą liderów w kontekście przemian globalnych. - Współczesny świat potrzebuje kontroli. System kapitalistyczny, konsumpcjonizm, ciągła eksploatacja zasobów nie stanowią już obietnic rozwoju, a wręcz przeciwnie - stopniowej degradacji planety. Jak nigdy wcześniej są obecnie światu potrzebni ludzie, którzy dzięki swojej wizji, będą potrafili sprawić, że ciągły pęd ku bogactwu i konsumeryzm ustąpią miejsca zrównoważonemu rozwojowi i współdzieleniu zasobów, jakie wytwarza gospodarka światowa - podsumował profesor.

Po spotkaniu plenarnym uczestnicy otrzymali okazję do dyskusji. Podczas wybranych przez siebie warsztatów  Wiedza dla Liderów  mogli wraz z ich prowadzącymi porozmawiać na temat narzędzi, przydatnych liderowi w działaniu. Podczas warsztatu „Leadres do sustainable!" Joanna Mieszkowicz pozwoliła uczestnikom na dyskusję dotyczącą tego jak szukać złotego środka między ekonomią, rozwojem społecznym i ochroną środowiska.

Więcej informacji na stronie: www.szkola-liderow.pl

 

 

Kongres Liderów

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside