napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Konferencje i wydarzenia edukacyjne
Climate tour, czyli wykłady z klimatem
Utworzono 26.10.2012
23 października w Gimnazjum nr 4, im. Ks. Jana Twardowskiego odbyły się spotkania „Climate tour", czyli wykłady z klimatem, przeprowadzone przez przedstawicieli Fundacji Aeris Futuro. Zajęcia są częścią wieloletniego programu Koalicji Klimatycznej, powstałej w 2002 roku dzięki porozumieniu organizacji pozarządowych zaangażowanych w działania na rzecz ochrony globalnego klimatu. Nasza Fundacja, od początku swojego członkostwa w Koalicji, realizuje działania edukacyjne w ramach Climate tour, między innymi w Katowicach i Nowym Targu.
 
Celem głównym projektu jest upowszechnianie wiedzy o zmianach klimatycznych od strony podstaw naukowych, polityki międzynarodowej (unijnej i światowej) oraz krajowej, a także wymiar indywidualny ochrony klimatu. 
 
Zajęcia spotkały się z zainteresowaniem uczniów, czego dowodem była żywa dyskusja pomiędzy prowadzącymi wykład a gimnazjalistami. Dotyczyła ona możliwości naszego bezpośredniego wpływu na zmianę kierunku myślenia ogólnoświatowego w aspekcie zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. 
 
Tego typu dyskusje często pozwalają obalić utarte standardy myślowe, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że udało się nam się doprowadzić do otwartej dyskusji. 
 
Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja biologii przyczyni się do zwiększenia świadomości osobistej odpowiedzialności za kondycję naszej planety.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside