napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Konferencje i wydarzenia edukacyjne
EKOstudent_logo
Projekt EKOstudent, 13 - 16 maja 2014, SGH
Utworzono 05.05.2014

Głównym celem projektu EKOstudent jest propagowanie ekologii jako elementu życia codziennego każdego z nas. Organizatorzy chcą, aby studenci w trakcie trwania projektu zapoznali się z ekologicznymi produktami spożywczymi, kosmetykami, środkami czystości, ubraniami oraz tekstyliami poprzez zaangażowanie w nasze konkursy oraz degustacje. Pragną promować ekologiczne przedsiębiorstwa (w tym lokalnych producentów).

Projekt ma pozytywny wpływ na codzienne zachowania studentów oraz pracowników uczelni, szerzy dbałość o środowisko oraz ideę zdrowego trybu życia, poszerza horyzonty, a przede wszystkim rzuca nowe światło na hasło EKOLOGIA.


W ciągu czterech przepełnionych naturą dni studenci SGH dostają możliwość poznania zalet zielonego podejścia do życia. Projekt składa się z dwóch części: happeningu w Auli Spadochronowej SGH wraz z główną atrakcją projektu - loterią fantową EKOlotek, w której możliwość udziału jest równoznaczna z przekazaniem odpowiedniej ilości śmieci za jeden los, dzięki któremu można wygrać różnorodne nagrody, przekazane na ten poczet przez partnerów wydarzenia. Druga część to cykl warsztatów m.in. kulinarnych, ruchowych, kosmetycznych i artystycznych. Uczestnicy projektu własnoręcznie stworzą naturalne kosmetyki, poznają tajniki zdrowej diety, przygotują własną herbatę, spróbują ekologicznych lodów oraz wezmą udział w zajęciach masażu oraz innowacyjnych treningach, takich jak bokwa czy TMT.


Dla zainteresowanych tematyką odpowiedzialnego biznesu przygotowano dzień (12. maja) całkowicie poświęcony koncepcji CSR. Przedstawiciele firm partnerskich postarają się odpowiedzieć na podstawowe pytania: Czy odpowiedzialny społecznie biznes się opłaca? Jak szeroko ta odpowiedzialność powinna być definiowana?


Poprzez inspirującą serię wykładów, pokazane zostaną korzyści "bycia EKO" w prowadzeniu działalności gospodarczej i zostanie udowodnione, że aktywność proekologiczna to ciekawa
i obiecująca ścieżka kariery. Podkreślamy wzrastającą rolę ekologicznej postawy we wszystkich sferach życia, takich jak moda, sztuka, kuchnia czy rozrywka. Tym bowiem interesuje się współczesny student, EKOstudent.


EKOstudent to marka budowana już ósmy rok, organizatorom udało się zdobyć zaufanie wielu znamienitych gości. Obecna edycja jest opatrzona honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz patronatem Jego Magnificencji Rektora SGH prof. dra hab. Tomasza Szapiro. Poprzednie edycje były wspierane przez osobistości znane ze swojej EKOpostawy, m.in. przez Romę Gąsiorowską, Edytę Herbuś, Grzegorza Łapanowskiego, Monikę Mrozowską. Portal zielonewydarzenia.pl sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem


W tym roku czeka nas najlepsza edycja EKOstudenta, ponieważ z roku na rok organizatorzy udoskonalają  projekt. Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej: ekostudent.pl oraz facebook.com/ekostudent i zapraszamy do zaangażowania się w inicjatywę już w dniach 13-16 maja!

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside