napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Konferencje i wydarzenia edukacyjne
Konferencje i wydarzenia edukacyjne
13.06.2019
Wydarzenie ma na celu podsumowanie realizacji projektu CLIKIS oraz promocję szeroko rozumianego zrównoważonego żywienia - szczególnie w kontekście wpływu na klimat. W czasie konferencji szczególną uwagę zwrócimy na zagadnienia związane w wpływem procesów produkcji i przetwarzania żywności na środowisko i zdrowie ludzi oraz zmianą nawyków żywieniowych. Jednym z poruszanych zagadnień będzie również efektywność energetyczna kuchni w szkołach.

16.11.2016 Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY zaprasza do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji:„W kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Wyzwania i szanse", która odbędzie się już 23 listopada 2016 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
08.11.2016 Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju pragnie poinformować o kontynuacji projektu Zielone Wydarzenia, które w okresie październik - listopad 2016 będzie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania, będących w dyspozycji Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych, oraz współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
05.05.2014

Głównym celem projektu EKOstudent jest propagowanie ekologii jako elementu życia codziennego każdego z nas. Organizatorzy chcą, aby studenci w trakcie trwania projektu zapoznali się z ekologicznymi produktami spożywczymi, kosmetykami, środkami czystości, ubraniami oraz tekstyliami poprzez zaangażowanie w nasze konkursy oraz degustacje. Pragną promować ekologiczne przedsiębiorstwa (w tym lokalnych producentów).

19.08.2013 Już po raz 23 Forum Ekonomiczne w Krynicy da okazję do spotkania najważniejszych postaci świata polityki i biznesu z Europy Środkowo-Wschodniej. Motto tegorocznego Forum „Perspektywy nowego ładu", nawiązuje do przemian ekonomicznych, społecznych i politycznych, które przyniósł światowy kryzys gospodarczy. Jednym z elementów Forum będzie konferencja „(Eko)innowacje w biznesie - klimat przyszłości" która odbędzie się w dniach 4-5 września. W panelach wezmą udział : Monika Frech, Sandor Fülöp, Jacek Gdański, Joanna Mieszkowicz, Peter Wolfmeyer. 
25.07.2013 Fundacja Aeris Futuro zaprasza do udziału i partnerstwa w konferencji na temat zasad zrównoważonego rozwoju w przemyśle spotkań. "Zielona Konferencja" to wydarzenie skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek biznesu, głównie menedżerów/ek CSR i zrównoważonego rozwoju, pracowników agencji eventowych, PR oraz instytucji publicznych oraz organizatorów festiwali. 
10.06.2013 Ekotematyka dominuje tego roku w polskim życiu politycznym i naukowym. Nim rozpoczną się dyskusje wokół szczytu klimatycznego COP19, już 15. czerwca 2013 na Stadionie Narodowym możemy odkrywać atrakcje 17. Pikniku Naukowego. Fundacja im. Heinricha Bölla, Fundacja Aeris Futuro i Koło Naukowe NAVITAS przygotowały program edukacji na wesoło dla dzieci i dorosłych. Namiot 58A szykuje pokazy, gry, prezentacje i quizy z ekonagrodami.
23.05.2013 Wydarzenia odbyło się w ramach cyklu konferencji "(Eko) Innowacje w biznesie - klimat przyszłości!", realizowanego przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W tym roku głównym tematem Forum było lotnictwo, kosmos i ekoinnowacje.
10.05.2013 W dniach 14-15 maja 2013 zapraszamy do udziału w Forum Innowacji. Formuła tego wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, a także wykłady gości specjalnych oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych. Podczas paneli wystąpi prezeska Fundacji, Joanna Mieszkowicz.
09.05.2013 W dniach 5-13 maja trwa ogólnopolski eksperyment przebiegający pod hasłem "Tydzień inny niż wszystkie". Wyzwania i zadania, które stawia przed uczestnikami organizator wydarzenia - Fundacja Sendzimira - mają nas skłonić do refleksji nad swoim stylem życia oraz pomóc w redukcji negatywnego wpływu, jaki wywieramy na środowisko.
19.03.2013
Krakowski Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu to niepowtarzalna możliwość spotkania światowych i polskich organizacji realizujących idee społecznie odpowiedzialnego biznesu i... szansa na udział w wielu ekscytujących wydarzeniach. Wśród nich był także warsztat Fundacji AERIS FUTURO, na którym opowiadalismy o ekologicznych aspektach CSR.
13.02.2013

12 lutego w Wieliczce odbyła się Konferencja ECO & DESIGN, obejmująca spotkania przedsiębiorców i ludzi biznesu oraz przegląd nowych trendów rynkowych w branżach: ekologia, design, architektura, sztuka użytkowa i współczesna, moda. Fundacja Aeris Futuro patronowała wydarzeniu. Członkinie Zespołu zaprezentowały szerszej publiczności projekty Fundacji.

05.02.2013 Zorganizowana w Zielonym Standardzie konferencja pt. „Implementacja Wytycznych ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka. Szanse, Wyzwania i Krajowy Plan Wdrażania Wytycznych ONZ" odbyła się 25 stycznia br. w Warszawie.
Organizatorem był Instytut Allerhanda w Krakowie.
18.12.2012
17 grudnia odbyła się organizowana na Uniwersytecie Jagiellońskim konferencja pt.  "Zrównoważony rozwój - wyzwania globalne. Teoria - dydaktyka - praktyka". Reprezentantka naszej Fundacji -  Marta Waldon z przedstawiła referat o "Działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju i barier w ich realizacji w doświadczeniach Fundacji Aeris Futuro".
24.11.2012 24 listopada br. w Polonia Palace Hotel w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca ekologicznego stylu życia kobiet.
14.11.2012
16 listopada w Warszawie odbył się Kongres Liderów. Wzięło w nim udział blisko 200 uczestników z całej Polski  samorządowców, pracowników instytucji publicznych, polityków oraz działaczy pozarządowych. Prezes Fundacji Joanna Mieszkowicz była gościem spotkania, a także poprowadziła warsztat: "Leaders go sustainable!" ukazujący jak na przykładzie organizacji wydarzenia wdrażać zrównoważony rozwój z korzyścią dla ludzi i środowiska naturalnego.
07.11.2012

Chcesz wiedzieć jak ograniczyć niekorzystny wpływ na klimat za pomocą Organizacji Zielonych Wydarzeń? Przyjdź na szkolenie, które odbędzie się 14 listopada 2012 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

31.10.2012
25 października 2012 roku w jesiennym otoczeniu Parku Jordana odbyła się gra plenerowa - Ekomisja na rzecz Ziemi. Gra to drugi etap działań skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w ramach projektu "Z ekologią w Małopolsce na codzień i od święta". W grze wzięły udział 4 zespoły uczniów, wyłonione podczas konkursu fotograficznego "Ziemia w obiektywie".
26.10.2012
23 października w Gimnazjum nr 4, im. Ks. Jana Twardowskiego odbyły się spotkania „Climate tour", czyli wykłady z klimatem, przeprowadzone przez przedstawicieli Fundacji Aeris Futuro. Zajęcia są częścią wieloletniego programu Koalicji Klimatycznej, powstałej w 2002 roku dzięki porozumieniu organizacji pozarządowych zaangażowanych w działania na rzecz ochrony globalnego klimatu. Nasza Fundacja, od początku swojego członkostwa w Koalicji, realizuje działania edukacyjne w ramach Climate tour, między innymi w Katowicach i Nowym Targu.
24.10.2012
1 października obchodziliśmy światowy Dzień Wegetarianizmu. Dlatego właśnie w tym miesiącu Fundacja Aeris Futuro ruszyła z innowacyjnym projektem „Ekologia od kuchni, czyli ekologiczne spojrzenie na jedzenie" skierowanym do szkół gastronomicznych. 
13.09.2012
20 września 2012 Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Totalizatorem Sportowym rozpocznie kampanię edukacyjną wśród pracowników Spółki. Głównym celem jest aktywizowanie pracowników do podjęcia działań na rzecz szeroko rozumianej ochrony środowiska nie tylko w miejscu pracy i domu, lecz także na rzecz lokalnych społeczności.
20.08.2012
8 sierpnia uczestnicy Rowerowej Gry Miejskiej EKO-PATROL zorganizowanej przez Fundację Aeris Futuro i Pracownię Obywatelską wybrali się w podróż głównymi ścieżkami rowerowymi Krakowa. Na trasie czekały na nich przygotowane pytania konkursowe edukujące czym jest odpowiedzialna konsumpcja, jakie są formy 
ochrony przestrzeni zielonej, jak zgłaszać usterki i problemy występujące w przestrzeni publicznej.
20.04.2012
CEMEX Polska podejmuje wiele inicjatyw na rzecz ekologii, w tym roku we współpracy z Fundacją AERIS FUTURO. Eksperci Fundacji wiedzą, jak organizować wydarzenia i konferencje w sposób zrównoważony i odpowiedzialny wobec środowiska. W związku z organizowaną Konferencją Kadry Managerskiej CEMEX wyliczyli ślad klimatyczny powstały podczas organizacji i realizacji konferencji oraz zorganizowali offset, czyli sadzenie drzew jako działanie na rzecz środowiska.
15.04.2012
Akcja na rzecz ochrony terenów zielonych w Krakowie! Wspólne budowanie SMOKA OBYWATELSKIEGO z makulatury,  konkursy dla dzieci, pokaz jogi i kawa!
21.03.2012
W dniach 21-23 marca w godzinach 10:00-15:00 w Krakowie przy ul. Centralnej 41 a (Hala Targów) odbyły się Targi Edukacji. W ramach trzech dni poświęconych szeroko pojętej edukacji, ponad 200 wystawców (głównie szkół) z Polski i zagranicy już po raz 14 obalali mit o „nudnej nauce" prezentując oferty swoich placówek w sposób atrakcyjny i inspirujący. Oprócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców, zwiedzający mogli także uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, pokazach i ekspozycjach przygotowanych w Salonie Możliwości.
19.03.2012
Kultura, sport, biznes, nauka - zielone czy nie? Standard zielonych wydarzeń jako innowacyjny kierunek przemysłu był przedmiotem międzynarodowej konferencji „Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów", która odbyła się 3 grudnia 2010 w Krakowie. Uczestnicy zapoznali się ze światowymi i polskimi trendami w tej dziedzinie. Konferencja stanowiła podsumowanie kampanii edukacyjno-promocyjnej dla świadomego i zrównoważonego stylu życia „Zielone Wydarzenia". 
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside