napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Kreatywnie dla Klimatu
Zespół szkoleniowy Climathonu 2018
Agnieszka Dziewitek - z wykształcenia menadżer, od ponad 10 lat współpracująca z organizacjami pozarządowymi z Krakowa w charakterze koordynatorki projektów, opiekunki merytorycznej, animatorki i moderatorki. W latach 2007-2017 Wicedyrektor Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP (realizacja projektów edukacyjnych i promocyjnych z zakresu integracji europejskiej, funduszy europejskich i upowszechniania informacji nt UE wśród mieszkańców Małopolski). Współzałożycielka i Członkini Zarządu Stowarzyszenia Pracownia Obywatelska, koordynatorka i animatorka procesu pilotażowego budżetu obywatelskiego w 3 krakowskich dzielnicach, współautorka programu dla lokalnych liderów w ramach Akademii Inicjatorów Lokalnych, animatorka procesu partycypacyjnego wypracowywania oferty ośrodków kultury, moderatorka w procesie konsultacji projektu Strategii Rozwoju Kultury 2030 w Krakowie. Członkini Zarządu Federacji Małopolska Pozarządowa. Obecnie współpracuje z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych jako animatorka ds. współpracy z samorządem (wdrażając m.in. budżet obywatelski i inicjatywę lokalną) oraz animatorka ds. konsultacji społecznych. 
 
Adrian Gamoń - strateg i konsultant ds. brandingu, social media i storytellingu, mówca i trener, producent video. Wierzy w moc słów i znaczenie narracji, dlatego pomaga firmowo, instytucjom i osobom lepiej się porozumiewać oraz realnie wpływać na ich otoczenie. Podczas 9 letniej przygody z social media i content marketingiem zdążył wybudować agencje Social Frame, w której portfolio znajdują się takie marki jak: Skanska, Region Małopolska, Miasto Kraków, RMF MAXXX, ZNAK, BOŚ Bank, Bytom, sieć hoteli ibis, Jest również twórcą, opiekunem merytorycznym i szkoleniowcem na dwóch unikatowych kierunkach studiów podyplomowych na AGH w Krakowie „Social Media & Content Marketing” i „Marketing miejsc i kreowanie marek lokalnych”. 
 
Klaudia Klonowska - absolwentka kierunku prawa i relacji międzynarodowych na Amsterdam University College w Holandii. Jako studentka organizowała konferencje Symulacji Obrad ONZ, brała udział w licznych projektach na rzecz budowania pokoju m.in. w Azerbejdżanie i Kosowie, a także została finalistką konkursu Amsterdam Law Trials. W maju została wybrana na Młodzieżową Delegatkę RP do Organizacji Narodów Zjednoczonych na 73. sesję Zgromadzenia Ogólnego. Jako Młodzieżowa Delegatka promuje Cele Zrównoważonego Rozwoju poprzez konferencje i spotkania z młodzieżą, aby ich działania przyczyniały się do globalnej walki na rzecz poprawy klimatu. 
 
Agata Krząstek - pochodzi z Zakopanego, gdzie zdobywała pierwsze doświadczenia w aktywności na rzecz społeczności lokalnej. Aktualnie studentka II roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie aktywnie angażuje się w działalność naukową, pracę stowarzyszeń studenckich jak European Law Student Association czy Forum Młodych Dyplomatów oraz prace Samorządu Studentów UJ. Uczestniczka konferencji o tematyce klimatycznej jak IV International CliMates Summit. Od maja pełni funkcję Młodzieżowej Delegatki RP do Organizacji Narodów Zjednoczonych na . W październiku podczas obrad Trzeciego Komitetu ONZ wraz z Klaudią Klonowską będzie miała okazję reprezentować interesy polskiej młodzieży na arenie globalnej. 

Andrzej Łazęcki - zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Odpowiada za planowanie rozwoju infrastruktury komunalnej, ochronę klimatu i adaptację miasta do zmian klimatycznych. Inżynier z ponad 35-letnim doświadczeniem w planowaniu energetycznym, efektywności energetycznej i planowaniu infrastruktury komunalnej. 
 
Joanna Mieszkowicz - założycielka w 2006 roku Fundacji Aeris Futuro, której nieustająco przewodzi i kreuje pomysły na ekoinnowacyjne rozwiązania. Lubi wyzwania i przełamywanie stereotypów. Twórczyni pierwszego w Polsce Kalkulatora CO2 pozwalającego oszacować wpływ na środowisko (tzw. ślad klimatyczny) i zrekompensować go poprzez działania offsetowe, takie jak sadzenie drzew. Liderka powstania i koordynatorka wdrożenia polskiego standardu Zielonego Wydarzenia. Prowadzi wykłady, warsztaty, szkolenia, konsultacje. Z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska o specjalności zarządzanie środowiskiem (Akademia Rolnicza w Poznaniu, Ghent University w Belgii). Stara się być eko-mamą. W wolnym czasie najchętniej podróżuje i tańczy.
 
Tomasz Pawelec - posiada ponad 12 letnie doświadczenie w zakresie usług doradczych związanych ze zrównoważonym rozwojem, łączących administrację publiczną i biznes, szczególnie w kontekście zmiany klimatu. Pracował zarówno dla biznesu (przemysł energetyczny, chemiczny, petrochemiczny), administracji publicznej (największe miasta, agencje rządowe) jak i dla organizacji międzynarodowych (ONZ). Realizował projekty dla największych polskich miast (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Kielce, Bielsko-Biała) związane z gospodarką niskoemisyjną. Ukończył geografię w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia podyplomowe "Inwestycje w odnawialne źródła energii" na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. 

Prof. dr hab. Piotr Skubała – Uniwersytet Śląski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Katedra Ekologii, ekolog, akarolog (zajmuje się ekologią i systematyką roztoczy Oribatida), etyk środowiskowy, działacz na rzecz ochrony przyrody; „ethic expert” w Komisji Europejskiej w Brukseli (program HORIZON 2020), członek komisji ds. GMO i GMM przy Ministrze Środowiska, stały współpracownik miesięcznika „AURA. Ochrona środowiska” i miesięcznika „Dzikie Życie”, Climate Reality Leader (fundacja Ala Gore’a), współorganizator Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono Mi”, organizator i współprowadzący spotkania Klubu Myśli Ekologicznej, aktywnie zaangażowany w przygotowania do szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach – prowadząc m.in. warsztaty, spotkania z ekspertami w Ekopawilonie we współpracy z Urzędem Miasta Katowice, współpracując z ScientistWarning.org i Uniwersytetem Brahma Kumaris w Polsce. 
 
Marcin Szary - innowator, posiadający 15-letnie doświadczenie w obszarze nowych technologii, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa informatycznego, zarządzania tożsamością cyfrową i kontrolą dostępu. Człowiek, który popełnił wiele błędów, a co za tym idzie zgromadził ogromne doświadczenie, którym obecnie chce się dzielić. Marcin w trakcie swojej działalności doradzał wielu startupom z obszaru mobile, telecom i cyberbezpieczeństwa. Pomysłodawca i twórca systemu bezpieczeństwa, uznanego w konkursie organizowanym przez Orange Polska jako najbardziej innowacyjne rozwiązanie. Finalista konkursu Grupy Wyszehradzkiej (Silicon Valley V4 Tech Match), co skutkowało przyjęciem do mini-akceleratora w Dolinie Krzemowej. Pisze do europejskiego magazynu poświęconego cyberbezpieczeństwu „European CyberSecurity Market”. Uprzednio świadczył usługi z zakresu bezpieczeństwa danych, wirtualizacji, architektury systemów dla klientów z sektora publicznego i prywatnego, takich jak: Grupa Allegro, Sejm RP, bank ING czy Nasza-Klasa. Obecnie rozwija startup Secfense, który pomaga chronić organizacje przed nieuprawnionym dostępem do danych. 

Justyna Wysocka-Golec - współzałożycielka i prezes LGM S.A. – firmy z obszaru nowych technologii rozwijającej innowację pozwalającą na kilkukrotne zwiększenie mocy odbieranej z generatorów elektrycznych. Zwyciężczyni zeszłorocznego Hackathonu Digital University oraz Startup Award na Forum Ekonomicznym w Tarnowie. Jej firma – LGM S.A. została nominowana do setki najlepszych startupów w Europie podczas Hello Tomorrow Challenge w Paryżu i do 40 najlepszych technologicznych startupów Europy podczas High Tech Ventures Days w Dreźnie. Justyna jest absolwentką inżynierii środowiska na Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz studiów menadżerskich typu MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu firmami zajmującymi się doradztwem w zakresie ochrony środowiska. Jako ekspert w zakresie zmian klimatu, konsultant i kierownik projektu, a następnie jako dyrektor zarządzający, doradzała klientom biznesowym w zakresie systemów zarządzania emisjami, śladu węglowego, zrównoważonego rozwoju i smart city. Jest także laureatką tytułu Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet – europejskiej nagrody za wspieranie kobiet tworzących i prowadzących działalność gospodarczą. Obecnie pełni też funkcję Menadżera ds. Zrównoważonego Rozwoju w Bureau Veritas Polska.
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside