napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

CSR Festiwal
III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów
Utworzono 02.10.2018
Współdzielenie wartości i dobrych praktyk – kino odpowiedzialne w Poznaniu
III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Atrakcje programu Festiwalu

Wyjątkowo interesujące  mogą być pokazy pozakonkursowe: zrealizowany z rozmachem, mimo że krótki film o wraku Krakena  czy ceniony w świecie dokument wyprodukowany przez Leonardo di Caprio o wpływie zmian klimatycznych na naszą planetę. Wielkopolskę reprezentują produkcje Stowarzyszenia PISOP i Dobrej Spółdzielni Socjalnej. Tradycją festiwalową są też spotkania z zaproszonymi gośćmi i ekspertami.  Czym jest Zero Waste i jak można żyć bez śmieci opowie Virginie Little, prezeska Fundacji One Planet i współorganizatorka jedynych w Polsce Targów Zero Waste. Małgorzata Szadkowska, dyrektor CIWF Polska opowie jak możemy dbać o dobrostan zwierząt hodowlanych. Szefowa polskiego oddziału CIWF zachęci do udziału w Europejskiej Inicjatywnie Obywatelskiej.  Warto przypomnieć, że CIWF istnieje już od 1967 roku, a jej twórca otrzymał Order Imperium Brytyjskiego za swoje zasługi. 

Podczas Festiwalu widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest 5 PRO (pięć dobrych powodów), a opowie o nich Marcin Tischner z ProVeg Polska, organizacji działającej na rzecz budowania świadomości
żywieniowej. Nie zabraknie też gościa z Poznania – Magdalena Owsiana z Cognifide Polska przekaże receptę na budowę zrównoważonego przedsiębiorstwa, które odnosi międzynarodowe sukcesy i przynosi spore zyski. 

Festiwal jednak filmem stoi

Nie należy jednak zapominać, że III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to też konkurs najlepszych  krótkich filmów z I, II i III sektora, czyli przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i agend państwowych. „W tym roku poziom filmów jest bardzo wysoki” – mówi Rafał Górecki, dyrektor Kina Bułgarska 19 i jeden z jurorów Festiwalu – „Cieszę się też, że zgłoszone filmy dotyczą prawie wszystkich sfer aktywności człowieka”. Na festiwal zgłoszono 38 krótkich filmów,  z czego do konkursu zakwalifikowano 25 filmów: 13 produkcji przedsiębiorstw i 12 obrazów organizacji pozarządowych. Prezentowane filmy dotyczą spraw i aktywności lokalnych, ale i międzynarodowych, działań firm mniejszych i wielkich korporacji. Nie  zabraknie też animacji i krótkich dokumentów z dużą dawką dowcipu.

Trudne zadanie Jurorów
Niezależne Jury dokona wyboru najbardziej wartościowych merytorycznie i artystycznie filmów. Najlepsze filmy konkursowe mogą otrzymać nagrody regulaminowe (Złotą, Srebrną i Brązową Tarczę oraz nagrodę widzów). Skład Jury jest taki sam jak w 2. edycji Festiwalu: jest ekspertka od działań społecznych, od CSR, przedstawiciel przedsiębiorców, organizacji ekologicznej,  a także szef innego festiwalu filmowego. W gronie jurorów zasiadają: Ewa Gałka – prezeska Centrum PISOP, redaktorka naczelna Asa Biznesu, Małgorzata Greszta – partner zarządzający CSR Consulting, inicjatorka kampanii 17 Celów, Joanna Mieszkowicz – prezeska Fundacji Aeris Futuro,  Rafał Górecki – dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia, szef Kina Bułgarska 19 oraz  Jakub Sitek – dyrektor Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. 

Bezpłatne bilety
Wstęp na Festiwal jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji na portalu Evenea. 
(www.festiwal.17celow.evenea.pl). Festiwal odbędzie się 18 października (czwartek) w godz. 16.00 – 22.00 w Collegium da Vinci, przy ul. Kutrzeby 10. Organizatorzy zachęcają do przybycia rowerem czy komunikacją miejską, bowiem wydarzenie organizowane jest w formule „Zielonego Wydarzenia”. Na miejscu będzie też można skosztować ekologicznych produktów czy kupić zdrowy chleb na zakwasie.

Ważne liczby III edycji Festiwalu w 2018 roku:
Prawie 40 zgłoszonych do konkursu filmów
13 zakwalifikowanych filmów przedsiębiorstw
12 zakwalifikowanych filmów organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych 
7 filmów pozakonkursowych 
5 jurorów (ekspertów w swoich dziedzinach)
Ponad 15 patronów i partnerów.

Więcej informacji:
Aldona Kłobska Mariola Michalak
CSR Speaker Biuro Prasowe
tel. 600 305 172         tel. 698 849 641
mail: fundacja@ressevera.pl
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside