napis alt

napis alt

napis alt

napis alt


Agroturystyka - Ośrodek Wczasowy Chutor Gorajec
Utworzono 05.08.2013

Mieszkamy na wsi i jesteśmy z tego dumni, dlatego naszym gościom oprócz możliwości noclegu i wypoczynku w zaciszu pól i lasów Roztocza, chcemy przybliżyć kulturę i zwyczaje naszej niegdyś wielonarodowej wsi. Jesteśmy właśnie w ostatniej fazie przebudowy i adaptacji dawnej wiejskiej szkoły na potrzeby naszych gości. Wszystkie pokoje wyposażyliśmy w oryginalne wiejskie meble.

Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku i codziennego gwaru to Chutor Gorajec jest miejscem dla Ciebie. Przyroda, zabytki i przyjazna rodzinna atmosfera, to tylko kilka z tych rzeczy, które tu na ciebie czekają. W Chutorze możesz skupić się na swoim wypoczynku, z daleka od telewizji i internetu, w zamian udostępnimy ci bogatą bibliotekę, gramofon, a wieczorem zorganizujemy pokaz starych filmów w kinie pod chmurką.

Proponujemy wczasy pod namiotem. Nasze pole namiotowe jest wyposażone w prysznic i toaletę. Do dyspozycji naszych gości jest rozbudowana strefa biesiadna z wiatami, grillem i kręgiem ogniskowym. Już wkrótce udostępnimy dla naszych gości 6 pokoi. Planujemy uruchomić restaurację serwującą regionalne dania i alkohole. Zależy nam szczególnie na współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i na promocji naszego pięknego regionu. Chutor Gorajec to doskonałe miejsce na przyjęcia, wesela, wyjazdy integracyjne i szkolenia. Dysponujemy własnym sprzętem nagłaśniającym, pozwalającym organizować kameralne koncerty i recitale. Ponieważ sami mamy dwójkę dzieci, staramy się uczynić Chutor Gorajec miejscem przyjaznym dla rodzin. Dzieci znajdą u nas swój własny kącik z huśtawką, trampoliną, piaskownicą i zabawkami.

Raz do roku (w drugi weekend lipca) dla naszych przyjaciół i gości organizujemy Festiwal Folkowisko, który za każdym razem poświęcamy innej tematyce związanej z naszą wsią. Zorganizowaliśmy już edycje: kultura ukraińska, żydowska, chłopska, a w przyszłym roku przedstawimy kulturę babską Gorajca! Dobre praktyki: Co roku wraz ze społecznością naszej wsi (Radą sołecką, Stowarzyszeniem Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko i Kołem Gospodyń Wiejskich), na terenie Chutoru Gorajec organizujemy Festiwal Kultury Pogranicza FOLKOWISKO, imprezę mająca na celu promocję lokalnych produktów, naszej małej ojczyzny jaką jest wieś Gorajec, oraz kultywowanie pamięci o wielokulturowych korzeniach naszej ziemi.

Telefon: 510 820 855

Email: chutorgorajec@onet.eu

WWW: www.roztocze-gorajec.com www.folkowisko.pl www.folkowisko.gorajec.infol
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside