napis alt

napis alt

napis alt

napis alt


ALSTER – Zielarnia w centrum Krakowa
Utworzono 16.07.2013

Wchodzimy po schodkach do wnętrza gdzie pierwszym wrażeniem z jakim się stykamy jest wszechobecny zapach ziół ,olejków eterycznych i herbat. Półki pełne ‘’różności ‘’zielarsko-medycznych przypominają momentami dawny sklep kolonialny. Miła obsługa i już po chwili jesteśmy w objęciach Medycyny holistycznej.

Medycyna naturalna to dział obejmujący różnego rodzaju metody lecznicze. Przez jednych zwana jest medycyną naturalną przez innych nie konwencjonalną. Wyodrębniona została jako alternatywna medycyny tzw. akademickiej czy też tradycyjnej. Ostatnio coraz częściej te dwa odrębne kierunki uzupełniają się, chociaż nie bez bólu, kontrowersji i zażartych polemik. Trudno przekreślić dokonania medycyny tradycyjnej i w żadnym wypadku zrobić tego nie można. Dzięki niej mamy dostęp do leków szybko działających i ratujących życie. Mamy szczepienia ochronne, znacznie też spadła śmiertelność, jednocześnie też problemem jest szkodliwość leków chemicznych i powstawanie nieodwracalnych skutków ubocznych po stosowaniu niektórych z nich. Nadużywanie antybiotyków przyczyniło się do spadku odporności, pojawiły się trudne w leczeniu grzybice, rozwinęły się choroby psychosomatyczne, alergie, nałogi, nowotwory jako wynik nieprzystosowania organizmu ludzkiego do tempa zmian cywilizacyjnych i skażenia środowiska. To wszystko spowodowało, że po okresie bezkrytycznej wiary w lek chemiczny zaczęto zauważać jego obosieczność. Nastąpił zwrot w kierunku medycyny bliższej człowiekowi, traktującej go całościowo a nie jako wybraną jednostkę chorobową. Coraz częściej lekarz klasyczny docenia i stosuje którąś z technik medycyny niekonwencjonalnej uzupełniając ją wiedzą i środkami klasycznymi. Dzieje się tak jednak jeszcze za rzadko. Można by rzec, iż obydwie medycyny (i ta klasyczna, i ta alternatywna) gardzą sobą. O wiele bardziej potrzebna jest synteza różnych punktów widzenia do stworzenia nowego, znacznie szerszego obrazu całościowego. A wszystko po to, by bardziej zrozumieć istotę chorób, aby pomóc choremu nie narażając go na powstanie nowego schorzenia. Po to by leczyć i ciało i ducha.

Można również ustalić termin wizyty u Irydologa .

Początków irydologii należy doszukiwać się już w czasach starożytnych. Wtedy to, na terenach Indii i Chin pasterskie plemiona po wyglądzie oczu oceniały wartość kupowanych zwierząt. Irydodiagnostykę znali także starożytni Egipcjanie. Z tego okresu zachowały się dwa papirusy, które, mimo upływu kilkudziesięciu wieków, nadal stanowią wiarygodne źródło informacji. Ponowny renesans irydologii przypadł na drugą połowę XIX wieku. Wtedy to, węgierski lekarza I. Peczeli opublikował pierwsze w świecie mapy irydologiczne. Doświadczenie zdobył przez wieloletni staż w szpitalu, gdzie obserwował tęczówki swych pacjentów i prowadził szczegółowe analizy. Jego badania okazały się tak wiarygodne i aktualne, że stanowią podstawę wiedzy wielu współczesnych specjalistów irydologii. Obecnie w wielu krajach zachodnich irydologia zostaje włączana do programów nauk medycznych. W wielu z nich - USA, Niemcy - powstały instytuty zajmujące się diagnozą z tęczówki oka. Najstarszym, bo posiadającym stuletnią tradycję jest niemiecki Felke Institut. W 1993 roku powstało Polskie Towarzystwo Irydologii i Homeopatii, które zajmuje się szerzeniem wiedzy na temat irydologii.

Tęczówka to mapa organizmu, gdzie na bardzo małej przestrzeni zapisano wszystkie informacje. Każdy narząd wewnętrzny, każda część ciała za pośrednictwem włókien wegetatywnego układu ma połączenie z określonym polem tęczówki. Irydolog dysponuje mapą oka dokładnie określającą, w którym miejscu na tęczówce rzutuje się mózg, serce, żołądek, i inne wewnętrzne narządy człowieka. Obserwując np. sektor odpowiadający trzustce możemy określić czy są tam zmiany po przebytych schorzeniach, bo niektóre z nich pozostaną przez wiele lat, a inne nawet przez całe życie. Można by tak pisać i pisać ale niczym to nie zastąpi natury....a więc kiedy zechcesz nas odwiedzić to :

Z A P R A S Z A M Y Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.Certyfikaty: Adean Medicine Ceter - Londyn w zakresie fitoterapii Wallmark - 100% Natura

Dobre praktyki: Współpraca i realizacja wspólnych zadań w ramach ZIG - Zielonej Inicjatywy Gospodarczej

Usługi: medycyna holistyczna, irydologia

Pochodzenie produktów: Całkowicie naturalne od producentów ECO

Telefon: 12-429-10-16

WWW: www.alster.zaprasza.netKalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside