napis alt

napis alt

napis alt

napis alt


Radio Kraków
Utworzono 25.06.2013

Pierwsza transmisja hejnału z wieży Mariackiej odbyła się 16 kwietnia 1927 roku, a 16 marca 1930 r. Radio Kraków transmitowało pierwszą mszę z Katedry na Wawelu. Rozgłośnia w Krakowie zasłynęła również z transmisji z boiska piłkarskiego (mecz pomiędzy drużynami Cracovii i Wisły, rozegrany 22 września 1929).

Pierwszym dyrektorem stacji był Bronisław Winiarz, pełnił tę funkcję od początku powstania rozgłośni do wybuchu wojny w 1939 r. Początkowo rozgłośnia miała swoją siedzibę w budynku narożnym przy ulicy Basztowej i Krowoderskiej, później od 1950 r. Radio Kraków mieściło się w pałacyku Tarnowskich przy ulicy Szlak, gdzie znajdował się też niewielki amfiteatr, w którym organizowano liczne spotkania i koncerty z udziałem radiowej orkiestry. Obecnie siedzibą krakowskiego radia jest nowoczesny budynek zlokalizowany przy Alejach Słowackiego 22. Nowy gmach o charakterystycznej sylwetce wzniesiony został wg projektu zespołu Tomasza Mańkowskiego i Piotra Wróbla przez firmę Chemobudowa Kraków. Budynek oddano do użytku w 1999 roku.

Obecnie (2010) Radio Kraków dociera do słuchaczy na terenie całego województwa małopolskiego, daleko przekraczając jego granice na północy - do Jędrzejowa i Szczekocin, i na wschodzie - po Jedlicze, Dębicę i Połaniec. Radio Kraków w swoim programie przekazuje najbardziej aktualne i ważne informacje dla mieszkańców całej Małopolski. Oprócz serwisów i magazynów informacyjnych przygotowuje dla słuchaczy liczne audycje o tematyce publicystycznej, społecznej i kulturalnej. Bardzo często audycje Radia Kraków nadawane są spoza głównej siedziby.

Dziennikarze Radia Kraków zdobywają liczne nagrody przyznawane zarówno za przygotowane reportaże, jak i materiały informacyjne. Co roku Radio Kraków jest też obecne podczas sesji Parlamentu Europejskiej w Brukseli i Strasbourgu, skąd na żywo nadaje audycje publicystyczne z udziałem europosłów z Małopolski. Nieodzownym elementem programu są również transmisje sportowe z meczy piłki nożnej, siatkówki, żużla czy innych imprez sportowych.Telefon: 12 630 60 00; fax 12 630 61 41

Email: newsroom@radiokrakow.pl

WWW: www.radiokrakow.plKalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside