napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Dobre praktyki
1. Po zakończeniu polskiej prezydencji w Radzie UE Fundacja AERIS FUTURO we współpracy ze stowarzyszeniem ‘Niepełnosprawni dla Środowiska - Ekon' z Warszawy zajęła się utylizacją i recyklingiem wszystkich pozostałych po spotkaniach prezydencji materiałów z MSZ oraz Ministerstw Edukacji Narodowej, Środowiska i Zdrowia, których nie dało się wykorzystać do innych celów. Posegregowano i oddano do ponownego przetworzenia prawie 4 tony surowców wtórnych, co pozwoliło zaoszczędzić zasoby naturalne i energię potrzebną do wydobycia i przetworzenia kolejnych surowców. W efekcie nie zostało wyemitowanych do powietrza 8400 kg gazów cieplarnianych, tj. tyle, ile 1120 drzew pochłania średnio w ciągu roku. Za fundusze uzyskane ze sprzedaży surowców wtórnych partnerzy posadzą wspólnie drzewa.

2. Duńskiej prezydencji towarzyszy największa w historii kampania zielonych technologii - TOUR 2012 EUROPE z hasłem „Zachowaj Energię - Zachowaj Pieniądze - Zachowaj Klimat" (Saving Energy - Saving Money - Saving Climate). To cykl imprez w 27 miastach UE, w ramach których zaplanowano debaty, konferencje i spotkania skierowane do przedstawicieli samorządów, biznesu oraz obywateli.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside