napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Cieszanów Rock Festiwal Zielonym Festiwalem
Utworzono 21.08.2013

Cieszanów Rock Festiwal to coraz bardziej rozpoznawalna marka na festiwalowej mapie Polski, co znalazło swe odbicie w zajęciu trzeciego miejsca w ogólnopolskim rankingu na najlepszy letni festiwal muzyczny, organizowanym przez pismo „Machina. Okrzyknięty przez niektórych dziennikarzy „Podkarpackim Woodstockiem” na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju. To festiwal nie tylko o zasięgu ogólnopolskim, ale również międzynarodowym.

To już drugi rok współpracy Fundacji Aeris Futuro z organizatorami Cieszanów Rock Festiwal na rzecz wdrażania ekologicznych rozwiązań na etapie organizacji Festiwalu oraz podczas jego trwania. Festiwal z roku na rok staje się coraz bardziej zielony. Dzięki naszym wspólnym wysiłkom już wiele się udało.

Na terenie festiwalu będzie znajdować się Strefa Swojskiego Jadła, gdzie za catering odpowiadają panie z Gminnego Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Cieszanowie, przez co będzie promowana lokalne kuchnia i produkty (panie przeszkolone z przygotowywania potraw wegetariańskich i wegańskich). W tej strefie wszystkie dania będą wydawane na biodegradowalnych naczyniach z otrąb pszennych. Zużyte naczynia będą segregowane do specjalnie przygotowanych pojemników i posłużą jako karma dla zwierząt hodowlanych. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych sztućców.

Oprócz odpadów biodegradowalnych będzie prowadzona także segregacja na frakcję suchą i odpady komunalne.

„Standardowy" papier wykorzystywany do promocji Festiwalu ( plakaty, ulotki, broszury) został zastąpiony papierem z recyklingu.

Uczestnicy Festiwalu będą aktywizowani na rzecz proekologicznych zachowań poprzez konkursy ze sceny głównej oraz działalność zaproszonych organizacji pozarządowych skupionych w strefie Eko w Miasteczku NGO.

Warto zwrócić uwagę na promowane przez organizatorów strony carpoolingowe. W fundacyjnym busie mamy 2 wolne miejsca ( wyjazd 22 sierpnia o godz. 8:45 z ul. Krowoderskiej w Krakowie).

Jesteśmy przekonani, że nasze dokonania nie tylko przyczyniają sie do zmniejszenia śladu klimatycznego tego Wydarzenia, ale mogą także być przykładem dobrej interakcji ekologii z muzyką dla wielu Festiwali w Polsce i nie tylko.

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://www.cieszanowrockfestiwal.pl/

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside