napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

slow
Zielone standardy podczas Slow Festival
Utworzono 24.06.2013

Już po raz drugi, w zielonej scenerii Rosarium Parku Śląskiego, odbył się Slow Festiwal organizowany przez Miejski Dom Kultury Batory. Celem tego jednodniowego Festiwalu jest przybliżenie jego uczestnikom idei „slow life". W tym roku, dzięki współpracy z Fundacją Aeris Futuro, organizatorzy Festiwalu zostali przeszkoleni z zasad Zielonego Standardu. Efekty szkolenia mogliśmy podziwiać, uczestnicząc w tym wydarzeniu. 

Slow life to alternatywa dla szybkiej, bezrefleksyjnej konsumpcji, pełnej fast food'ów, kolorowych baloników oraz wzmożonej ilości krótkotrwałych atrakcji. Organizatorzy Slow postarali się, by ich Festiwal był inny.

Na miejscu można było brać wziąć udział w wielu warsztatach, nie mniej jednak dla zwiększenia jakości zajęć, zastrzeżono sobie ograniczoną ilość osób (max. 5 osób na 1 turę warsztatu). Uczestnicy Festiwalu mogli także wziąć udział w licznych prelekcjach czy też pogadankach dotyczących „wolniejszego stylu życia", posłuchać muzyki ze sceny festiwalu, czy też zwyczajnie poleżeć sobie na trawie w miłych okolicznościach przyrody (pobliże Rosarium).

Dodatkowo na zgłodniałych uczestników został przygotowany w pełni wegetariański catering, podawany na biodegradowalnych talerzach.

Fundacja Aeris Futuro, jako swój wkład w Slow zaprezentowała stoisko z konkursami, w których do wygrania były ekogadżety. Prowadziliśmy także warsztaty z upcyklingowej biżuterii oraz papierowej wikliny. Dzięki współpracy z organizatorami, zorganizowaliśmy także dwa konkursy ze sceny, w których do wygrania były ładowarki solarne.

Idea Slow jest bardzo bliska Zielonym Standardom promowanym przez Fundację. Mamy więc nadzieję, że jest to początek owocnej współpracy przy kolejnych edycjach Festiwalu.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside