napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Cieszanów Rock Festiwal 2012 - relacja
Utworzono 24.08.2012
W dniach 24-26 sierpień 2012 miał swoja 3 edycję Cieszanów Rock Festiwal. Fundacja Aeris Futuro, jako partner Festiwalu brała w nim udział po raz pierwszy, niemniej jednak współpraca z organizatorami już na etapie przygotowań napawa nas nadzieją na owocną współpracę przy „zazielenianiu" kolejnych edycji Festiwalu.
W tym roku udało się zamieścić poradnik eko-festiwalowicza zarówno na portalu społecznościowym Festiwalu, jak i w informatorze wydrukowanym w kilku tys. egzemplarzy i rozpropagowanym wśród Festiwalowiczów. Dzięki tej informacji chętni mogli dowiedzieć się nie tylko jakie zachowania, na tego typu wydarzeniach, będą bardziej przyjazne środowisku ale także znaleźć informację gdzie można doładować sobie telefon solarną ładowarką. Oprócz tego w informatorze znalazła się informacja o naszym stoisko, a także o warsztatach upcyklingu, które prowadziliśmy równolegle, dzięki czemu mieliśmy oblężenie chętnych zarówno do udziału w naszych konkursach czy też quizach sprawdzających ekowiedzę jak i na warsztaty. Udało się nam także przeszkolić kilka warsztatowiczów na gotowych trenerów upcyklingu. Mamy więc nadzieję, że nasze upcyklingowe sposoby na ograniczanie śmieci będą dalej propagowane na wschodnich terenach Polski. Na miejscu nasza Fundacja przeprowadziła także konkurs ze sceny głównej, w którym nagrodą była ładowarka solarna. Aby ją wygrać należało wymyśleć hasło łączące ekologię z cieszanowskim Festiwalem, a następnie przedstawić je publiczności. Więcej na temat wyników konkursu i nie tylko można się dowiedzieć z naszego filmiku dokumentującego Festiwal.
Podkarpacki Woodstock, jak się często mówi o tym Festiwalu bardzo pozytywnie zaskoczył nas w zakresie cateringu, który powierzono zrzeszonym kołom gospodyń z gminy Cieszanów. Wspomniane Gospodynie stanęły na wysokości zadania serwując Festiwalowiczom ciepłe posiłki „jak u mamy". Jest to bardzo chlubny i godny pochwały zabieg propagowania lokalnej przedsiębiorczości. Mamy też nadzieję, że zainspiruje organizatorów innych letnich Festiwali. 
Okolice Roztoczańskiego Parku Narodowego zobowiązują, dlatego cieszy nas otwartość organizatorów na zwiększenie roli tematyki ekologicznej zarówno w czasie trwania Festiwalu (w Strefie Aktywności) jak i podczas planowania kolejnych edycji. Liczymy, że dzięki tej współpracy Cieszanów Rock Festiwal z roku na rok będzie stawał się coraz bardziej Zielonym Wydarzeniem.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku dokumentującego działania Fundacji na Cieszanów Rock Festiwal.
 

oraz wypowiedzią Organizatora nt. standardu Zielonego Wydarzenia

 

Cieszanów Rock Festiwal to jeden z punktów na mapie Festiwalowego Rajdu Fundacji Aeris Futuro zrealizowanego dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside