napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Jeszcze bardziej zielone Mazury - relacja z Seven Festival 2012
Utworzono 13.07.2012
Już po raz trzeci Fundacja Aeris Futuro została partnerem Seven Festiwal Music & More w Węgorzewie. Przez 4 dni Festiwalu to malowniczo położone miasteczko stało się muzyczną , ale i ekologiczną stolicą Mazur.
 
Codziennie, od 13 do 15 lipca, jeszcze zanim pierwsze sławy weszły na scenę, aż do zmroku wolontariuszki Fundacji zarażały festiwalowiczów pozytywną eko-energią na swoim stoisku. A miały na to swoje sposoby. W eko-grze planszowej zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę na temat parków narodowych, metod recyklingu, rozpoznawali też gatunki drzew. Największą kreatywnością popisywali się stanąwszy na polu o wdzięcznej nazwie "Zielona Przygoda". Przy stoisku Fundacji gościliśmy zarówno dorosłych jak i dzieci, jednak Eko Quiz okazał się konkurencją, w której bezdyskusyjnie zwyciężyli najmłodsi. Bezbłędnie odpowiadając na tak szczegółowe pytania jak "Ile butelek PET potrzeba do wyprodukowania bluzy polar?", swoją wiedzą ekologiczną dzieci nierzadko zawstydzały rodziców. Dla najlepszych czekały latarki działające bez baterii (dzięki wbudowanemu dynamo), ekologiczne koszulki, torby, sakiewki, a nawet jadalne talerze z otrębów. 

AERIS FUTURO jako promotor Standardu Zielone Wydarzenia z przyjemnością przyglądała się 'zazielenianiu' Festiwalu przez Organizatorów. Miejsce gdzie odbywały się koncerty zostało dobrane tak, że mimo sporej ilości decybeli, jaką generowały, hałas nie miał większego wpływu na otaczającą przyrodę. Zadbano o segregację plastikowych kubków (ponad 10 000 zebranych kubków), a dla tych którym udało zebrać się najwięcej plastikowych kubków w punkcie wymiany czekały atrakcyjne gadżety. Dojazd na Festiwal ułatwiały kursujące na okrągło rock-busy oraz specjalnie stworzona zakładka dla fanów carpoolingu, czyli wspólnych przejazdów. Widzimy także coraz większą liczbę proekologicznych wystawców - pokazy filmów, warsztaty gliniarskie, sprzedaż toreb z bannerów, czy rękodzieła, czy też przekąski lokalne. Dla miłośników pięknych widoków oraz adrenaliny został podstawiony tuż obok sceny dźwig z możliwością skoku na bungee.

Cieszymy się, że przy mocnych wrażeniach muzycznych mogliśmy podzielić się naszym doświadczeniem, jak żyć w przyjaźni ze środowiskiem.

Strona festiwalu

 

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside