napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Zielony Jazdów czyli CSW na trawie - 17-19 sierpnia 2012
Utworzono 17.08.2012
Zielony Jazdów to projekt skupiający się wokół zagadnień związanych z ekologią, zdrowym stylem życia, alternatywnymi rozwiązaniami wobec masowej, jednorazowej produkcji. Letnie eko weekendy wokół CSW to m.in. kino, koncerty warsztaty, wykłady i bio kuchnia. Zielony Jazdów działał w każdy piątek, sobotę i niedzielę aż do połowy września. 

Koncerty i projekcje filmowe odbywały się do połowy września. Ich program został powiązany z kwestiami ekologicznymi dotyczącymi głównego wątku projektu. Pokazom filmów towarzyszyły wykłady przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekspertów ds. ochrony środowiska czy architektów, co stanowić ma stały punkt piątkowych i sobotnich wydarzeń. Stworzyło to także możliwość połączenia teorii z praktyką - publiczność CSW miała okazję podzielić się swoimi opiniami, doświadczeniem i wiedzą w czasie wspólnych posiłków w pawilonie.

Zielony Jazdów to także warsztaty koncepcyjne i realizacyjne, tematyczne warsztaty slowfoodowe dla dzieci i dorosłych oparte o cotygodniowe pokazy z degustacją. Odbyły się pikniki dla najmłodszych, a także minimarket, na którym prezentowane były produkty związane z tematyką spotkań. Promują one zdrową, regionalną i niemodyfikowaną żywność.

Celem projektu jest nie tylko prezentacja prac zaproszonych twórców i edukacja ekologiczna, lecz także integracja i aktywizacja warszawskiej społeczności. Przestrzeń parku wokół CSW została zaaranżowana w taki sposób, by można było z niej korzystać niezależnie od wydarzeń. Majsterkowanie w kąciku „Zrób to sam", czy slowfoodowy piknik na trawie, to tylko niektóre przykłady z możliwości stworzonych przez CSW z myślą o mieszkańcach stolicy. Dla autorów projektu ważne jest zaangażowanie w działanie CSW jak najszerszej publiczności - nie tylko specjalistów w dziedzinie sztuki, ale też osoby aktywne na polu animacji kultury, edukacji czy sportu.

Zielony Jazdów to pierwszy projekt CSW realizowany bez użycia materiałów drukowanych - o kolejnych wydarzeniach informować będziemy tylko drogą elektroniczną, także dzięki telewizji CSW.

Nasza Fundacja w ramach Zielonego Jazdowa organizowała grę terenową 26.08.br. pod hasłem: "Kilka kroków do świadomej konsumpcji". 

Więcej informacji oraz stale aktualizowany program można znaleźć na stronach: csw.art.pl  oraz www.facebook.com/ZielonyJazdow

 

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside