napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Eko - Etno dwa Bratanki - Festiwal Rozstaje 2012
Utworzono 19.07.2012
Fundacja Aeris Futuro brała udział w XIV edycji festiwalu muzyki tradycyjnej ROZSTAJE 2012. Podczas dziesięciodniowej „Podróży na wschód" odbyły się koncerty, wykłady oraz prezentacje inspirowane melodią Bliskiego i Środkowego Wschodu. 
Duża porcja muzyki akustycznej oraz warsztaty z twórczości typu: wyplatanie z nadwiślańskiej wikliny, czy też tworzenie w drewnie, w sposób „naturalny" wpisują się w zasady zielonego standardu. Jednak na tym nie koniec. Nasza Fundacja dołożyła wszelkich starań, by Rozstaje były jeszcze bliższe Naturze.
19.07 w Kolanku nr 6 (ul. Józefa 17) odbyła się konferencja prasowa,  podzczas której prezes Fundacji Joanna Mieszkowicz, przedstawiła standardy zazielenienia dużych wydarzeń. Poruszała tematy związane m.in z zielonym poradnikiem festiwalowicza, dzięki któremu każdy z obecnych na Rozstajach mógł być/stać się „bardziej Eko". W ramach prezentacji zostały takżee zaprezentowane ekologiczna wersje cateringu: z jadalnymi talerzami oraz certyfikowaną żywnością (bio, fair trade).
W kolejnych dniach Festiwalu 20,20,22.07 można było znaleźć nas na Rynku Głównym, gdzie oprócz stoiska promującego naszą działalność, przeprowadzaliśmy warsztaty z upcyklingu. Wspólnie z festiwalowiczami tworzyliśmy nowe, użytkowe przedmioty w etnicznej szacie graficznej.

Program i więcej informacji na stronie Festiwalu
Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego Rajd Festiwalowy Fundacji Aeris Futuro, w którym relacja z Festiwalu Rozstaje 2012
 
Festiwal Rozstaje 2012 był jednym z punktów na mapie Festiwalowego Rajdu Fundacji Aeris Futuro zrealizowanego dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside