napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Wernisaż wystawy fotografii Patricka Walleta pt. Sadzimy dla dobra planety
Utworzono 29.05.2012

Od rana wszyscy się zastanawialiśmy, czy deszcz spadnie czy ominie Ogród Botaniczny. I około 17.15,kiedy rozpoczęło się oficjalne powitanie gości, zaczął padać rzęsisty deszcz. Na szczęście przedstawiciele Yves Rocher mieli w zapasie dużo parasoli.

Na otwarcie wystawy przyjechał doPolski Jacques Rocher, a na wernisażu pojawiło się wielu znamienitych gości, którzy po uroczystym otwarciu wspólnie oglądali zdjęcia eksponowane na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego.

Po La Gacilly - kolebce marki Yves Rocher, Nowym Jorku i Genewie (we współpracy z UNDP), portrety Sadzących Drzewa z ponad 20 krajów można oglądać w Warszawie do 24 czerwca.

Od ponad 20 lat Fundacja Yves Rocher działa na rzecz zrównoważonego rozwoju i bardziej zielonego świata. Spotkanie w Nairobi w 2007 r. Jacques'a Rocher i Wangari Maathai - pierwszej Afrykanki, która otrzymała pokojową nagrodę Nobla, dało początek nowej przygodzie: akcji „Sadzimy dla dobra Planety". Jej celem jest zasadzić 50 milionów drzew do 2015 r. Fundacja Yves Rocher prowadzi tę akcję w 20 krajach na 5 kontynentach, gdzie, dzięki wsparciu lokalnych fundacji i organizacji pozarządowych, każdego dnia sadzi tysiące drzew.
Chcąc docenić wysiłek Sadzących Drzewa z całego świata i podziękować osobom wspierającym akcję, Fundacja Yves Rocher pokazuje, po raz pierwszy w Polsce, w dniach: 26 maja - 24 czerwca 2012r., kilkadziesiąt portretów na blisko 200 metrach ogrodzenia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Fundacja wybrała symboliczną formę ekspozycji - wystawę plenerową, ogólnodostępną i symboliczne miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego - miejsce ochrony zagrożonych gatunków roślin i różnorodności biologicznej. Ogród został założony w 1818 r., a dziś na kilku hektarach znajduje się tam ponad 5000 gatunków roślin lokalnych i egzotycznych. Oryginalne zdjęcia Patricka Walleta są wyjątkowym świadectwem tej akcji. Ukazują piękno i siłę przyrody, oraz zaangażowanie tysięcy Sadzących Drzewa.

W Polsce, dzięki wspólnemu wysiłkowi Fundacji Yves Rocher i Fundacji Aeris Futuro posadzono 130 000 drzew w gminie Koszęcin (Śląsk), na terenach zniszczonych w 2008 r. przez trąby powietrzne. Jesienią 2012 r. nasadzenia kontynuowane będą na nowym terenie, aby w sumie zasadzić 300 000 drzew w Polsce do 2015 r.

Zapraszamy do oglądania wystawy i sadzenia drzew!

Prezentowane zdjęcia użyczyła nam firma Yves Rocher - dziękujemy.

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside