napis alt

napis alt

napis alt

Wernisaż wystawy fotografii Patricka Walleta pt. Sadzimy dla dobra planety
Utworzono 29.05.2012

Od rana wszyscy się zastanawialiśmy, czy deszcz spadnie czy ominie Ogród Botaniczny. I około 17.15,kiedy rozpoczęło się oficjalne powitanie gości, zaczął padać rzęsisty deszcz. Na szczęście przedstawiciele Yves Rocher mieli w zapasie dużo parasoli.

Na otwarcie wystawy przyjechał doPolski Jacques Rocher, a na wernisażu pojawiło się wielu znamienitych gości, którzy po uroczystym otwarciu wspólnie oglądali zdjęcia eksponowane na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego.

Po La Gacilly - kolebce marki Yves Rocher, Nowym Jorku i Genewie (we współpracy z UNDP), portrety Sadzących Drzewa z ponad 20 krajów można oglądać w Warszawie do 24 czerwca.

Od ponad 20 lat Fundacja Yves Rocher działa na rzecz zrównoważonego rozwoju i bardziej zielonego świata. Spotkanie w Nairobi w 2007 r. Jacques'a Rocher i Wangari Maathai - pierwszej Afrykanki, która otrzymała pokojową nagrodę Nobla, dało początek nowej przygodzie: akcji „Sadzimy dla dobra Planety". Jej celem jest zasadzić 50 milionów drzew do 2015 r. Fundacja Yves Rocher prowadzi tę akcję w 20 krajach na 5 kontynentach, gdzie, dzięki wsparciu lokalnych fundacji i organizacji pozarządowych, każdego dnia sadzi tysiące drzew.
Chcąc docenić wysiłek Sadzących Drzewa z całego świata i podziękować osobom wspierającym akcję, Fundacja Yves Rocher pokazuje, po raz pierwszy w Polsce, w dniach: 26 maja - 24 czerwca 2012r., kilkadziesiąt portretów na blisko 200 metrach ogrodzenia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Fundacja wybrała symboliczną formę ekspozycji - wystawę plenerową, ogólnodostępną i symboliczne miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego - miejsce ochrony zagrożonych gatunków roślin i różnorodności biologicznej. Ogród został założony w 1818 r., a dziś na kilku hektarach znajduje się tam ponad 5000 gatunków roślin lokalnych i egzotycznych. Oryginalne zdjęcia Patricka Walleta są wyjątkowym świadectwem tej akcji. Ukazują piękno i siłę przyrody, oraz zaangażowanie tysięcy Sadzących Drzewa.

W Polsce, dzięki wspólnemu wysiłkowi Fundacji Yves Rocher i Fundacji Aeris Futuro posadzono 130 000 drzew w gminie Koszęcin (Śląsk), na terenach zniszczonych w 2008 r. przez trąby powietrzne. Jesienią 2012 r. nasadzenia kontynuowane będą na nowym terenie, aby w sumie zasadzić 300 000 drzew w Polsce do 2015 r.

Zapraszamy do oglądania wystawy i sadzenia drzew!

Prezentowane zdjęcia użyczyła nam firma Yves Rocher - dziękujemy.

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 726 546 000,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside