napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Zrównoważone działania na Festiwalu Kultury i Sztuki Japońskiej - JAPANicon2

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju z przyjemnością informuje o realizacji zrównoważonych działań na festiwalu Kultury i Sztuki Japońskiej - JAPANicon2.

JAPANIcon2 jest jednym z serii wydarzeń edukacyjno-rozrywkowych organizowanych przez grupę Miohi, które odbywają się w całej Polsce. Ich celem jest przybliżenie tematów związanych głównie z Krajem Kwitnącej Wiśni (Japonią), jej kultury i popkultury - tradycji, zwyczajów, muzyki, legend, języka etc. JAPANicon2 odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera na Osiedlu Czecha 59 w dniach 22-23 października 2011 roku.

W ramach JAPANiconu CPE planuje dołączyć płaszczyznę środowiskową poprzez przeprowadzenie działań propagujących ideę zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem konwencji wydarzenia. Należą do nich:

1. Wsparcie organizatorów w działaniach z zakresu zrównoważonego rozwoju.

2. Przeprowadzenie gier poruszających kwestie środowiskowe:

  • „Tropy" - gra ma na celu poprzez zabawę edukować uczestników gry z zakresu umiejętności rozpoznawania otaczających nas gatunków roślin i zwierząt, a także tropów;
  • „Władcy Wód" - gra nawiązująca do dalekowschodnich rybackich tradycji, której celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej i wskazanie istniejących relacji ekonomia-społeczeństwo-środowisko.

3. Promocja działań i postaw zmniejszających niekorzystny wpływ na środowisko oraz działania informacyjne na tematy związane z szeroko pojętym zrównoważonym rozwojem dla wszystkich zainteresowanych osób.

4. Promocja kampanii Zielone Wydarzenia.

Opis projektu

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside