napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

zielone_gry_logo
Zagraj w „Zielone gry” dla środowiska
Utworzono 18.03.2016

 Czy gry planszowe i komputerowe mogą pomagać w zdobywaniu wiedzy o ochronie środowiska? Organizatorzy ogólnopolskiego festiwalu „Zielone gry" udowadniają, że jest to możliwe. Już 4 kwietna w Warszawie 150 osób zagra m.in. w „Gry z Klimatem 2.0", "Remiks energetyczny" czy „Władców Doliny".

Nie lada wyzwanie czeka uczestników „Gry z Klimatem 2.0". Gracze otrzymają w użytkowanie dziewiczą, zalesioną wyspę. Do nich będzie zależał wybór jaka będzie jej przyszłość. Akcja gry „Władcy Doliny" rozgrywa się w dolinie rzeki, której zagrażają niespodziewane susze i powodzie. Uczestnicy wcielają się w role rolników, urzędników z zarządu gospodarki wodnej, samorządu lokalnego, bankowców oraz przedstawicieli ekologicznej organizacji pozarządowej. Podczas gry dyskusyjnej "Remiks energetyczny" zadaniem kilkuosobowych zespołów będzie wybranie optymalnego miksu energetycznego dla Polski na najbliższe 15-20 lat. Optymalnego, czyli najlepszego pod kątem bezpieczeństwa energetycznego (wpływu na środowisko i zdrowie, ceny energii oraz społeczeństwo, bezpieczeństwo i stabilność dostaw) i efektywności energetycznej.

Podczas „Ogólnopolskiego Festiwalu Gier dla Zrównoważonego Rozwoju - Zielone Gry" odbędą się rozgrywki w gry edukacyjne dostępne na polskim rynku. W trakcie festiwalu zaplanowano także seminaria, prelekcje oraz panele dyskusyjne, które poprowadzą eksperci z branży. Organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu trenerów, edukatorów, nauczycieli, animatorów oraz wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem tego rodzaju gier w swojej działalności edukacyjnej. Prezentowane gry można wykorzystać podczas prowadzenia szkoleń, warsztatów czy lekcji.


Festiwal jest zwieńczeniem dwuletniej pracy Stowarzyszenia Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacją EkoRozwoju nad wykorzystaniem potencjału „poważnych gier" (ang. serious games) w edukacji dla zrównoważonego rozwoju. W ramach zrealizowanego projektu „Zielone Gry - biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych ludzi do gry o przyrodę", przeprowadzone zostały warsztaty dla niemal 10 tys. uczniów i studentów, a biblioteki i organizacje pozarządowe w całej Polsce zostały wyposażone w stworzone w ramach projektu gry planszowe i komputerowe.


Miejsce festiwalu: Centrum Zielna, Warszawa, termin: 04.024.016 godz: 10:00 -17:00.
Uczestnictwo w „Zielonych grach" jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc na część rozgrywek są prowadzone zapisy poprzez stronę internetową: https://zielone-gry.evenea.pl/.  Na stronie http://festiwal.zielonegry.pl/ znajdują się szczegółowe informacje o festiwalu i opisy gier. Projekt realizowany w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014. Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o festiwalu na facebooku: https://www.facebook.com/events/984787718235845/

Patronat medialny nad festiwalem objął Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Portal ngo.pl, chronmyklimat.pl, gramwzielone.pl, zielonalekcja.pl, zielonewydarzenia.pl oraz Polska Zielona Sieć i Fundacja Aeris Futuro.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside