napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Zielony CSR na przykładzie Sabre Polska: I nagroda w konkursie Ekobiuro 2013
Utworzono 07.10.2013 Przekazywanie fusów po kawie na kompostownik, wspieranie rowerzystów i wspólnych dojazdów samochodem do pracy to tylko część pomysłów, za które firma Sabre otrzymała I. miejsce w konkursie Ekobiuro 2013. 

Zrównoważony transport

Hop on the public transport
Raz w miesiącu pracownicy wrzucają do specjalnego koszyka bilety miesięczne krakowskiej komunikacji miejskiej. Losowane są dwie osoby, którym firma refunduje wartość wylosowanego biletu.

Carpooling Program
W firmie jest propagowane i wspierane wspólne dojeżdżanie do pracy samochodem. Na parkingu zarezerwowane są trzy miejsca parkingowe dla osób korzystających z programu. Obecnie zgłoszonych jest sześć drużyn.

Chrapka na pompkę
Wśród pracowników zawiązała się silna grupa rowerzystów. W przypadku awarii mogą oni skorzystać z zestawu pomocy rowerowej, który znajduje się na recepcji w biurowcu. W jego skład wchodzi: pompka, komplet kluczy, łyżka do opon, łatki.

Gospodarka odpadami

W jednej z kuchni testowo postawiony został specjalny pojemnik, do którego pracownicy wrzucają fusy z automatu do kawy. Panie sprzątające zbierają je do większego worka, który jest odbierany przez jednego z pracowników, a on ten odpad poddaju kompostowaniu.

Przez cały rok pracownicy mogą przynosić do firmy plastikowe nakrętki. Są one zbierane, aby pomóc podopiecznemu fundacji „Bez Tajemnic". Zbierane są także zużyte baterie, które są przekazywane specjalistycznej firmie.

Również przez cały rok pracownicy mogą przynosić do utylizacji małe AGD, elektronikę (nawet małą lodówkę), które są odbierane przez odpowiednia firmę. Za ich przekazanie Sabre otrzymuje 100% soki owocowe, które są dostępne dla pracowników. W 2012 roku zebrano w sumie 617kg elektrośmieci.

Drukowanie i kopiowanie jest zawsze dwustronne na papierze z recyklingu. W skali firmy daje to 34 uratowane drzewa rocznie.

Catering

Automat ze zdrową żywnością wstawiony do firmowej kuchni. Pracownicy mogą w nim nabyć soki warzywne, owoce, zdrowe napoje, pożywne i zdrowe przekąski.

Sianie rzeżuchy
Przed Świętami Wielkanocnymi siejemy dla pracowników rzeżuchę, którą można znaleźć w każdej z 13 naszych kuchni. Stanowi później pyszny dodatek do śniadaniowych kanapek - można ciąć 

i zajadać.

Włączanie się w globalne akcje

Give Together
Sabre organizuje co roku dużą globalną akcję - „Bądźmy razem". Dotyczy ona zbiórek pieniędzy dla lokalnych fundacji i organizacji dobroczynnych. Przez tydzień, na terenie biura organizowane są różne atrakcje, które mają zachęcić pracowników do sięgnięcia do portfeli i wsparcia akcji (sprzedaż upieczonych przez pracowników tart, ciast, sałatek, kanapek, niepotrzebnych książek, płyt, filmów oraz aukcje, na których wystawiane są różne gadżety i serwisy - wszystko oferowane przez pracowników i dla pracowników). W zeszłym roku, wspólnie z pracownikiem, który prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne i dostarczył nam swoje produkty - zorganizowaliśmy „wiejskie stoisko". Tą akcję wspierają również nasi lokalni dostawcy poprzez przekazywanie na aukcje swoich materiałów reklamowych czy usług.

Give Time Together
Organizowana co rok, na wiosnę, globalna akcja Sabre. Polega ona na pomocy lokalnej społeczności, poprzez wkład własnej pracy. W zeszłym roku w jej ramach zorganizowano wspólnie z ZIKIT'em sprzątnie Zakrzówka i krakowskich Błoń, a w bieżącym, tatrzańskie góry (w których zebranych zostało 4 000 litrów śmieci w tym 2 sofy i 10 opon), a na terenie Krakowa posadzono 255 drzew oraz 1520 kwiatów.

Personal Sustainability Practice
Globalna inicjatywa promująca ekologiczny i zdrowy tryb życia w następujących zakresach:

  • Zdrowie i aktywność sportowa
  • Zmniejszenie emisji CO2
  • Łączenie się z rodziną i lokalną społecznością

W tę akcję zaangażowało się 519 pracowników biurze krakowskim (na 903 zatrudnionych w tym czasie). W wyniku całej akcji zaoszczędzono 4 466 dolarów, ilość śmieci została zmniejszona o 5 373 kilogramów.

Earth Hour
Sabre przyłączyło się do globalnej akcji „Godzina dla ziemi" poprzez wyłączenie oświetlonego loga firmy

na budynku Buma Sqare.

Ski and Snowboard Check-Up, Spring Bike tune up
Raz w roku, przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego i rowerowego organizujemy dla pracowników przegląd sprzętu. Z każdgo z nich korzysta około 50 pracowników.

Ski Trip

W sezonie narciarskim Sabre organizuje dla pracowników i ich rodzin jednodniowe wyjazdy na narty. Dla dzieci i początkujących wynajmujemy instruktorów do nauki jazdy. W ostatnim sezonie zorganizowano 4 takie wyjazdy, w których łącznie wzięło udział 629 pracowników z rodzinami.

Mountain Trip
Sabre zorganizowało jednodniowy wyjazd w góry dla pracowników i ich rodzin. Można było wybrać przejście jedną z 3 tatrzańskich dolin z przewodnikiem tarzańskim. W wyjeździe wzięło udział 180 pracowników z rodzinami.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside