napis alt

napis alt

Konkurs Ekobiuro Logo
Wyniki Konkursu Ekobiuro 2014
Utworzono 01.10.2014

Mamy przyjemność przedstawić Państwu wyniki 5. edycji konkursu Ekobiuro, skierowanego do pracowników firm, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i innych stosujących proekologiczne działania w swoim miejscu pracy.   

Zespoły reprezentowały różne sektory. Ich działania miały formę zarówno jednodniowych akcji, jak i długofalowych działań oraz były skierowane nie tylko do pracowników, ale także do społeczności lokalnej. - mówi Michał Stalmach, korodynator konkursu Ekobiuro.

Relacje konkursowe były oceniane wg. następujących kryteriów: efekt ekologiczny, efekt społeczny (edukacja i aktywizacja pracowników), zaangażowanie dużej ilości uczestników, różnorodność podjętych działań, innowacyjność podjętych działań, dłuższy czas trwania podjętych działań i trwały efekt podjętych działań.

Wygrani:

Nagrodę główną, czyli wyjazd integracyjny, otrzymuje zespół konkursowy Fundacji Osiem Marzeń. Innowacyjność działań Fundacji polega na tym, że włączyli do ich realizacji osoby z niepełnosprawnością różnego rodzaju. Pracownicy i podopieczni skupiają się na oszczędzaniu surowców i zasobów, dają drugie życie odpadom, wspólnie dojeżdżają do pracy oraz prowadzą ekologiczny ogródek. Sami też wytwarzają kostki do zmywarki, czy płyny do mycia.

Zaangażowani są uczestnicy i uczestniczki warsztatu terapii zajęciowej w Mirówku oraz ich rodzice i opiekunowie, którzy w swoich domach wykorzystują przygotowane produkty. Działania prowadzone są stale. 

Drugie miejsce zajęli ex aequo Bank BPH (Gdańsk) oraz Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jurorzy docenili różnorodność działań Centrum, a były to m.in.:  organizacja warsztatów instruktażowych z zakresu tworzenia przedmiotów i akcesoriów biurowych, wykonanych z odpadów poddanych procesowi upcyklingu, panel dyskusyjny „Podwieczorek z Fair Trade", przeprowadzenie gry pilotażowej „Rozegraj miasto", zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu „CSR CHALLENGE - stwórz odpowiedzialny biznes" oraz toruńskiej akcji „Eko Walentynki 2014 - wielka zbiórka zużytych baterii", a także przygotowanie programu telewizyjnego „Uwaga Równowaga".

Pracownicy Banku wzięli udział w akcji "Zapędź rower do pracy" podczas której pracownicy przejechali ponad 121 tys. km. Odbyły się 4 akcje sprzątania lasów, które miały miejsce w okolicach:

  • Gdańska -Nadleśnictwie Kolbudy 
  • Gniezna - w Leśnictwie Stary Dwór
  • Krakowa - w Nadleśnictwie Niepołomice
  • Warszawy - w Nadleśnictwie Jabłonna
Szeroko promowali i zachęcali do włączenia się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Wkróce zmieścimy artykuły  o poszczególnych akcjach zgłoszonych do konkursu. 

Wszystkim zespołom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu działania ekologiczne i zrównoważony rozwój będą na wysokim miejscu w Państwa miejscach pracy. Życzymy powodzenia i dalszych ekologicznych pomysłów!

Jury obradowało w składzie:

  • Mirosław Bachorz - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Specjalistów Ochrony Środowiska
  • Kinga Czub - Goodbrand
  • Piotr Domański - Forum Odpowiedzialnego Biznesu
  • Joanna Kulczycka - prof. AGH, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN
  • Joanna Mieszkowicz - Fundacja Aeris Futuro
  • Katarzyna Pelc - Radio Kraków

W konkursie wzięli udział m.in. :

Szkoła Podstawowa w Biesalu, International Paper (Kraków), Grupa Raben (Robakowo), Wentor (Żary), AVIVA (Warszawa), ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie (Warszawa), Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej (Straszęcin)

Tegoroczna edycja odbywa sie pod patronatem:

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy

Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 726 546 000,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside