napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Kalendarz - zapowiedzi
Kalendarz - zapowiedzi
10.10.2017 27-28 października zapraszamy wszystkich do udziału w II edycji Climathonu.
08.06.2016 Serdecznie zapraszamy na konferencję prezentującą markę Social Carbon Offset stworzoną przez ekspertów konsorcjum, którego jesteśmy liderem. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca w Warszawie.
14.07.2014

Już niedługo rusza 5. edycja Cieszanów Rock Festiwal. Jest to coraz bardziej rozpoznawalna marka na festiwalowej mapie Polski. Okrzyknięty przez niektórych dziennikarzy „Podkarpackim Woodstockiem” na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju. To festiwal nie tylko o zasięgu ogólnopolskim, ale również międzynarodowym. W tym roku również współpracujemy z organizatorami.

25.03.2014 Już po raz szósty Stowarzyszenie Empatia organizuje cykl imprez poświęconych diecie wegańskiej. VI Tydzień Weganizmu odbędzie się w Warszawie w dniach od 5 do 13 kwietnia.
12.12.2013 Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Departamentem Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego serdecznie zapraszają na debatę pt. „Głos organizacji pozarządowych w programowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 - województwo MAŁOPOLSKIE", która odbędzie się w dniu 18 grudnia 2013 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, sala nr 414. 
13.11.2013 Konkursy na najsmaczniejsze ekologiczne potrawy, prezentacje ekozabawek, kosmetyków, a także pokazy mody recyklingowej już w listopadzie będzie można zobaczyć w Targach Kielce podczas trzeciej edycji targów EcoFamily.
28.10.2013 Wybór ekologicznych budynków jest ważnym elementem budowania tożsamości korporacyjnej dla rosnącej liczby najemców. Dlaczego coraz więcej firm chce wynajmować certyfikowane biurowce? Na te i inne pytania odpowiedzą paneliści podczas dyskusji organizowanej w ramach międzynarodowej konferencji Future4build. Jedną z prelegentek jest prezeska Fundacji Aeris Futuro - Joanna Mieszkowicz.
10.10.2013 13 października zapraszamy na Festiwal ElektroReKracji wszystkich, którzy chcą żyć ekologicznie, lubią nietuzinkowe przedmioty i wzornictwo, chomikują nawet to, co przestało działać. Wydarzenie odbędzie się w Concordia Design w Poznaniu. 
20.09.2013 W najbliższą sobotę na Placu Biskupim odbędzie się happening na rzecz utrzymania lokalnych placów zieleni i promocji ekologicznego transportu w Krakowie.
18.09.2013 Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Fundacja Aeris Futuro zapraszają na warsztat, którego celem będzie wypracowanie rekomendacji dla programowania i wydatkowania funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa MAŁOPOLSKIEGO na lata 2014-2020. Udział bezpłatny. 
03.09.2013 Instrumenty wspierające rozwój ekoinnowacyjności w Polsce i na świecie obejmują instrumenty prawne, finansowe, instytucjonalne oraz niematerialne. Rozwój ekoinnowacji zależy od prawa tworzącego ramy funkcjonowania w tym zakresie przedsiębiorstw oraz sektora naukowo-badawczego, a także instytucji tworzących infrastrukturę wsparcia innowacji i ekoinnowacji. Prelegenci podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy zastanowią się nad tym jakie bariery stoją przed przedsiębiorcami.
02.09.2013 DOM ODZYSKANY - to ekologiczna instalacja artystyczna zbudowana w całości z materiałów odzyskanych. Jest elementem Festiwalu ReKreacje (14 września). Na Plaży Wilanów mieszczącej się przy zbiegu Alei Wilanowskiej i Wiertniczej, w bezpośrednim sąsiedztwie „Miasteczka Wilanów" postawimy pokazowy dom, którego wyposażenie, meble i elementy konstrukcji będą zbudowane z materiałów ponownie wykorzystanych. Projekt można oglądać do 22 września. 
29.08.2013 Przedstawiamy formularz zgłoszeniowy i program seminarium szkoleniowego LIFE+ w zakresie efektywnego usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Skierowane jest ono do pracowników urzędów miast i gmin, zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych - użytkowników wyrobów azbestowych z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego.
19.08.2013 Już po raz 23 Forum Ekonomiczne w Krynicy da okazję do spotkania najważniejszych postaci świata polityki i biznesu z Europy Środkowo-Wschodniej. Motto tegorocznego Forum „Perspektywy nowego ładu", nawiązuje do przemian ekonomicznych, społecznych i politycznych, które przyniósł światowy kryzys gospodarczy. Jednym z elementów Forum będzie konferencja „(Eko)innowacje w biznesie - klimat przyszłości" która odbędzie się w dniach 4-5 września. W panelach wezmą udział : Monika Frech, Sandor Fülöp, Jacek Gdański, Joanna Mieszkowicz, Peter Wolfmeyer. 
02.08.2013
W dniach 16-18 sierpnia, w Sidzinie (75 km na południe od Krakowa) odbędą się warsztaty z Permakultury, organizowane przez Gospodarstwo Ekologiczo- Kulturalne FREEDOM.

 

26.07.2013 Trwa konkurs dla dziennikarzy na najlepszy tekst, program radiowy lub telewizyjny poświęcony ochronie klimatu i energetyce ze źródeł odnawialnych. Do wygrania 20 000 PLN!
25.07.2013 Fundacja Aeris Futuro zaprasza do udziału i partnerstwa w konferencji na temat zasad zrównoważonego rozwoju w przemyśle spotkań. "Zielona Konferencja" to wydarzenie skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek biznesu, głównie menedżerów/ek CSR i zrównoważonego rozwoju, pracowników agencji eventowych, PR oraz instytucji publicznych oraz organizatorów festiwali. 
24.07.2013 Czyli jak wzmocnić planowany event poprzez innowacje ekologiczne i społeczne. Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, które ma na celu przedstawienie możliwości wprowadzenia Zielonego Standardu w organizacji spotkań - od szkoleń i konferencji poprzez wyjazdy integracyjne po duże imprezy plenerowe. Terminy szkoleń do wyboru: 1,8, 13, 20 i 27 sierpnia br.
05.07.2013 „Stwórzmy klimat dla przyszłości" to motto przyświecające naszej Fundacji, która łączy działania praktyczne i edukacyjne w szeroko pojętym obszarze zrównoważonego rozwoju. Jako partner wielu instytucji już po raz kolejny pomagamy wdrażać Zielony Standard w organizacji Festiwali.
24.06.2013 27 czerwca o godz. 17:30 w budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Skarbińskiego 5 odbędzie się ostatnie spotkanie konsultacyjne w ramach Krakowskigo Dialogu Cyklicznego. Spotkanie ma na celu opracowanie rozwiązań infrastruktury rowerowej w dzielnicach: Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice i Zwierzyniec. 
19.06.2013 Od środy 26 czerwca w Kawiarni Naukowej na krakowskim Kazimierzu przez trzy dni trwać będzie festiwal filmowy „LASY ŚWIATA I ICH MIESZKAŃCY", organizowany przez Polską Zieloną Sieć przy współpracy z włoskim Terra di tutti film festival. W programie przewidziano ponad 30 filmów z Polski i ze świata ukazujących różnorodność problemów, koncentrujących się wokół zasobów leśnych.
19.06.2013 Realizowany od kilku lat się w zielonej scenerii Rosarium Parku Śląskiego SLOW FESTIVAL zaprasza do twórczego spędzenia czasu w centrum miasta, jednakże z dala od miejskiego zgiełku. Pretekstem do zorganizowania tego wydarzenia stała się idea rozwijającego się w Europie ruchu slow.
28.06.2013 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na cykl eko weekendów, trwający od 21 lipca do 15 września. Na terenie Zamku Ujazdowskiego zagoszczą: Le Targ, Slow Food Warszawa i Garażówka.
10.06.2013 Ekotematyka dominuje tego roku w polskim życiu politycznym i naukowym. Nim rozpoczną się dyskusje wokół szczytu klimatycznego COP19, już 15. czerwca 2013 na Stadionie Narodowym możemy odkrywać atrakcje 17. Pikniku Naukowego. Fundacja im. Heinricha Bölla, Fundacja Aeris Futuro i Koło Naukowe NAVITAS przygotowały program edukacji na wesoło dla dzieci i dorosłych. Namiot 58A szykuje pokazy, gry, prezentacje i quizy z ekonagrodami.
10.06.2013

13 czerwca o godz. 18:30 w kawiarni BAL na ul. Ślusarskiej 9 odbędzie się uroczysta inauguracja wystawy i ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu ART TECH DESIGN. 

 

03.06.2013 Na krótką, ale z pewnością, owocną przerwę od codziennego pędu i zgiełku miasta, zapraszamy pod Wawel, do klubu „Czuły Barbarzyńca" od godz. 10:00-15:00. 
31.05.2013 Fundacja Ekorozwoju Wrocław oraz Fundacja AERIS FUTURO Kraków zapraszają na seminarium podsumowujące projekt "Drogi dla Natury-kampania na rzecz zadrzewień", które odbędzie się 7 czerwca w godz.9.00-15.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie.
03.06.2013 Umiesz rozpoznawać gatunki drzew? Bez względu na to czy pamiętasz czasy, gdy w szkołach przygotowywało się zielniki z suszonych liści i czy potrafisz odróżnić topolę od wierzby, weź udział w konkursie fotograficznym „Foto-zielnik”.To doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy przyrodniczej, motywacja do spędzenia czasu na łonie natury oraz szansa na wygranie atrakcyjnych nagród.
28.05.2013 Nie wiesz co zrobić z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? Chcesz, aby Twoje rzeczy zyskały nowe życie? Przynieś je 9 czerwca na Stadion KS Korona przy ul. Parkowej 12a. Dzięki pomocy firmy wszystkie rzeczy zostaną poddane recyklingowi i ponowie wykorzystane. Wspólnie spełnimy standardy Zielonego Wydarzenia.
10.05.2013 W dniach 14-15 maja 2013 zapraszamy do udziału w Forum Innowacji. Formuła tego wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, a także wykłady gości specjalnych oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych. Podczas paneli wystąpi prezeska Fundacji, Joanna Mieszkowicz.
08.04.2013

Zapraszamy na stoisko EKOBIURA Fundacji AERIS FUTURO. Ekspertki Fundacji doradzą w jaki sposób zazielenić Twoje biuro, tak aby pracownicy mieli przy tym wiele radości i wspaniałą zabawę.

19.03.2013
Krakowski Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu to niepowtarzalna możliwość spotkania światowych i polskich organizacji realizujących idee społecznie odpowiedzialnego biznesu i... szansa na udział w wielu ekscytujących wydarzeniach. Wśród nich był także warsztat Fundacji AERIS FUTURO, na którym opowiadalismy o ekologicznych aspektach CSR.
21.02.2013 Wraz z początkiem marca rusza całoroczny cykl imprez poświęconych wymianie rzeczy. Spotkania odbywają się częściej niż co miesiąc i wymiana będzie dotyczyła ubrań, biżuterii, książek, ubranek dziecięcych, nieudanych prezentów.

 

07.06.2013 To ekologiczna strefa pokazów, warsztatów i twórczych działań. Pokażemy jak wyczarować cuda z pozornie niepotrzebnych materiałów. Wydarzenie organizowane wspólnie ze Świętem Cyklicznym.
13.02.2013

12 lutego w Wieliczce odbyła się Konferencja ECO & DESIGN, obejmująca spotkania przedsiębiorców i ludzi biznesu oraz przegląd nowych trendów rynkowych w branżach: ekologia, design, architektura, sztuka użytkowa i współczesna, moda. Fundacja Aeris Futuro patronowała wydarzeniu. Członkinie Zespołu zaprezentowały szerszej publiczności projekty Fundacji.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
logo kapital ludzki i UE
Kalendarz Wydarzeń jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "Standardy działania pozarządowych organizacji ekologicznych"
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside