napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Zielone Wydarzenia - dobre praktyki

Konferencje, szkolenia, imprezy integracyjne, targi, happeningi, bankiety, koncerty, festyny i wiele innych to narzędzia służące promocji, edukacji, motywacji, ale także rozrywce pracowników firm, instytucji, bądź innych organizacji. Tego typu wydarzenia łączą przyjemne z pożytecznym, jednak ich organizacja i przebieg pozostawia ‘ślad' wpływu na środowisko. Dlatego też coraz więcej firm i instytucji zaczyna szukać możliwości organizacji wydarzeń przestrzegając zasad zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (tzw. CSR). W niniejszym dziale znajdą Państwo przykłady takich działań.

W zakładce Kalendarz prezentujemu zapowiedzi oraz relacje z aktualnych wydarzeń, organizowanych zgodnie z Zielonym Standardem.

Kolejne zakładki przedstawiają praktyki z poszczególnych dziedzin tematycznych, którym dane wydarzenie jest poświęcone:

1. Wydarzenia kulturalne, w tym festiwale muzyczne i filmowe, wydarzenia o chatrakterze artystycznym, wystawy oraz spotkania poświęcone promocji kultury i sztuki. 

2. Wydarzenia o charakterze lokalnym lub ogólnoposlskim, które (współ)organizowane są przez administrację publiczną (tutaj m.in. projekt dotyczacy Zielonej Prezydencji)

3. Wydarzenia ekologiczne, których celem samym w sobie jest działanie na rzecz ochrony środowiska, edukacja oraz promocja zrównoważonego rozwoju.

4. Wydarzenia sportowe, które łączą promocję zdrowego stylu życia z ekologią (m.in. zielone wydarzenia towarszyszące organziacji Mistrzostw Europy EURO 2012).

5. Konferencje i wydarzenia edukacyjne (targi edukacyjne, wykłady, spotkania) organizowane między innymi przez uczelnie, organizacje pozarządowe lub organizacje studenckie.

 


 

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside