napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
“Zielone Biuro” widziane okiem najemcy przez pryzmat polityki CSR: 7 listopada, Warszawa
Utworzono 28.10.2013

Wybór ekologicznych budynków jest ważnym elementem budowania tożsamości korporacyjnej dla rosnącej liczby najemców. Dlaczego coraz więcej firm chce wynajmować certyfikowane biurowce? Na te i inne pytania odpowiedzą paneliści podczas dyskusji organizowanej w ramach międzynarodowej konferencji Future4build. Jedną z prelegentek jest prezeska Fundacji Aeris Futuro - Joanna Mieszkowicz.

Jednym z powodów chęci wynajmowania certyfikowanych biurowców jest chęć funkcjonowania zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Firmy chcą również coraz bardziej świadomie czerpać korzyści z ‘'green lease'', aby minimalizować wpływ na środowisko i działać według zasad ekologicznie zrównoważonego rozwoju (ESD). Według nich zarówno wynajmujący, jak i najemca, mogą utrzymać wysoką efektywność energetyczną, osiągając równocześnie cele wynikające z polityki CSR.

W panelu udział wezmą krajowi i międzynarodowi najemcy przestrzeni biurowych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą, w jaki sposób decyzja o wyborze ‘'zielonego biura'' prowadzi do znacznych oszczędności zarówno bezpośrednich (np. niższe rachunki za energię elektryczną), jak i pośrednich (gospodarowanie odpadami, zużycie wody i klimatyzacji).

MODEROWANY PRZEZ: Marta Krawcewicz, Koordynatorka ds. finansowo-administracyjnych, Forum Odpowiedzialnego Biznes

PANELIŚCI: Tomasz Nazaruk, CEO, Ricoh Polska • Aleksandra Rejmer, Orange Polska • Joanna Mieszkowicz, Prezes, Fundacja Aeris Futuro

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside