napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Inteligentne sieci energetyczne co to takiego?
Utworzono 28.10.2013

Inteligentna sieć energetyczna to system, który wykorzystując nowoczesne technologie pozwala na stałe monitorowanie produkcji i zużycia energii w czasie rzeczywistym.

Poprzez specjalne liczniki (tzw. liczniki inteligentne) oraz system informatyczny każdy z nas wkrótce będzie mógł na bieżąco kontrolować zużycie energii i wysokość rachunku. System ISE, który już został wprowadzony w wielu państwach w Europie, jest również jednym ze sposobów, który ma ustrzec nas przed przerwami w dostawie energii m.in. dzięki rozwojowi systemu rozproszonych źródeł energii odnawialnej (OZE) oraz wyrównaniu jej dobowego zużycia.

Inteligentne Sieci Energetyczne, które wkrótce zawitają do naszych domów to dość trudny temat, jednak obowiązkowy dla każdego, kto chce mieć wpływ na wysokość własnych rachunków za energię.

Dlatego, aby przyswojenie wiedzy związanej z ISE nie było zadaniem polegającym na studiowaniu skomplikowanych raportów, Polska Zielona Sieć przygotowała interaktywne narzędzie, opracowane specjalnie z myślą o tych, którzy pierwszy raz stykają się z tematyką inteligentnych sieci. W interaktywnej prezentacji, z myślą o odpowiedzialnych konsumentach zebrane zostały kluczowe informacje związane z nowoczesną energetyką.

  

Mapa myśli "Alfabet ISE" - http://dlaklimatu.pl/alfabet-ise/

A dla tych, którzy zechcą pozostać na bieżąco w energetycznych tematach PZS przygotowała Planetę RSS - internetowy dziennik zbierający najświeższe newsy w języku polskim i angielskim: http://dlaklimatu.pl/planeta/ 

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside