napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Festiwal ReKreacje zawita do Poznania: 13 października
Utworzono 10.10.2013

13 października zapraszamy na Festiwal ElektroReKracji wszystkich, którzy chcą żyć ekologicznie, lubią nietuzinkowe przedmioty i wzornictwo, chomikują nawet to, co przestało działać. Wydarzenie odbędzie się w Concordia Design w Poznaniu. 

RODZINNA NIEDZIELA W KOSMOSIE
Godziny: 10.00-11.30, 11.30-13.00 (brak miejsc),13.00-14.30 (brak miejsc), 14.30-16.00

Podłączając odpowiednie kabelki, do zdawałoby się niepasujących do siebie urządzeń, przekładając rurki od odkurzaczy do telefonów, przykręcając klawiaturę do wiertarki, czy montując transformator do adapteru wspólnymi siłami zostanie stworzona machina, która pędząc stokrotnie szybciej od światła przeniesie uczestników do całkowicie innej rzeczywistości. Do planety Junkersus, na której na 5 sekund spełniają się wszystkie marzenia. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy: kids@concordiadesign.pl. Partner: Stowarzyszenie MISIETUPODOBA

TARG WYMIANY ELEKTROSTAROCI
Godz.10.00 - 13.00

Wspaniała okazja, aby dać elektostarociom drugie życie, aby pozbyć się starych sprzętów lub zdobyć perełki elektrotechniki.

- Przynieście sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego nie potrzebujecie i wymieńcie na inny sprzęt lub na świeże owoce; przynieście też sprzęty w fatalnym stanie - przekażemy je na Gratowisko lub naprawimy na miejscu z naszą Złotą Rączką. - mówi Joanna Pieśluk z Fundacji Aeris Futuro.

Niektóre z elektrostaroci, które będzie można zdobyć na targu prezentujemy na stronie www.facebook.com/pages/NOGA-DZIKA/106636246048242
Partner targu: Babiląd www.babilad.pl

ART TECH DESIGN - WERNISAŻ
Godz.12.00

Zapraszamy na wernisaż wystawy konkursowej ART TECH DESIGN, który promuje kreatywne i techniczne koncepcje ponownego wykorzystania oraz upcyklingu elektroodpadów. Na wystawie będzie można zobaczymy unikatowe prace i przedmioty powstałe z elektroodpadów. Wystawę będzie można oglądać do 19 października 2013. Wernisaż uświetni muzyka na żywo zespołu Panoptikum.

Autorzy prac: Katarzyna Barc (Kreatywna Kasia), Konrad Brynda, Robert Buchta, Michał Ciąćka, Kasia Fijałkowska, Joanna Kongstad, Paulina Łoś, Bello Design, Refresz Dizajn, Monika Skorupska, Tomasz Smutek, Marcin Szneider.

WYKŁADY WOKÓŁ RECYKLINGU I EKOLOGII

13.00 - „Dalsze życie odpadów elektrycznych i elektronicznych" - specjalista z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.
Praktyczny kurs segregowania odpadów domowych. Wszystko, czego ciągle nie wiemy o segregowaniu i późniejszym losie naszych odpadów. Jakie można przetwarzać odpady elektryczne i elektroniczne.

13.30 - wykład Krzysztofa Kalitki „Rewitalizacja vs. recykling - radość z odzyskania zupełnie jeszcze dobrych idei".
Wykład o grzebaniu w śmietniku cywilizacji. O tym co wyrzucamy do śmietnika historii. Usłyszymy między innymi o dwóch wielkich ideach współczesności - Frankenstein vs zombi, ożywiać zmarłe czy przetwarzać w coś innego.

14.00 - wykład Anny Mularczyk-Meyer „Minimalizm - asceza, obsesja rzeczy czy sposób na lepsze życie?"
Minimalizm stał się modny, sporo się o nim pisze i rozmawia. Czy to tylko sezonowa moda, hipsterska poza czy może coś głębszego, czym warto zainteresować się na dłużej? Narosło wokół niego sporo nieporozumień i stereotypów. Czy każdy może być minimalistą? Na czym to naprawdę polega? O założeniach minimalizmu, mitach i praktyce oraz o tym, co może wnieść w codzienne życie opowie autorka bloga www.prostyblog.com.

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Aeris Futuro, Stowarzyszenie Noga Dzika, Concordia Design

Patroni: Concordia Design, Babiląd, Misietupodoba, ZZO

Patroni Medialni: jestemeco.pl, ekologia.pl, Recykling, zielonalekcja.pl, e!stilo, Design Attack

Festiwal ReKreacje (elektrorekreacje.pl) jest wydarzeniem realizowanym przez Fundację Aeris Futuro w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside