napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Festiwal Cohabitat Make, 27.08-01.09, Łódź
Utworzono 22.08.2013

Już pod koniec sierpnia w Łodzi odbędzie się Cohabitat Make - impreza podsumowująca ogólnopolską kampanię finansowania społecznościowego prowadzoną przez fundację Cohabitat. Wydarzenie będzie miało charakter zlotu adeptów technologii open source wykorzystywanej w budownictwie, elektronice, ogrodnictwie czy pozyskiwaniu energii odnawialnej. 

Spotkanie odbędzie się w Łodzi w dniach 27 sierpnia - 1 września 2013 roku. Gospodarzem imprezy jest Fab Lab Łódź mieszczący się w dawnych zakładach włókienniczych WI-MA (ul. Piłsudskiego 135), natomiast organizatorami zlotu są fundacja Cohabitat i stowarzyszenie OSBN. Jako pierwsze w Polsce, w tak dużej skali, spotkanie jest finansowane w oparciu o składki społecznościowe uczestników i sympatyków.

W ciągu pięciu dni, w pofabrycznej przestrzeni, odbędą się warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne oraz wystawy. W wydarzeniach zaplanowanych podczas Make weźmie udział ponad 350 uczestników z Polski oraz Europy.

Na Cohabitat Make składają się dwie równolegle trwające imprezy. European Strawbale Gathering (27.08.-31.08.) czyli międzynarodowy konwent budownictwa alternatywnego, wykorzystującego naturalne i ekologiczne materiały jak słoma, glina czy drewno. Gospodarzem tej imprezy jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego. Drugie wydarzenie to Make Camp (29.08.-1.09.) - ogólnokrajowy zlot twórców "zrób-to-sam", hakerów i konstruktorów. By wspólnie tworzyć i odkrywać przyjadą tutaj pasjonaci druku 3D, elektroniki i urządzeń, artyści oraz aktywiści.

Podczas warsztatów powstanie wiele projektów bazujących na otwartych technologiach. Uczestnicy zbudują między innymi drukarkę 3D, kolektory słoneczne czy próbki przegród budowlanych ze słomy i gliny (jako wstęp do budowania z wykorzystaniem naturalnych technologii). W programie nie zabraknie też warsztatów poświęconych uprawom roślin, ogrodnictwu miejskiemu czy upcyclingowi i recyclingowi. Pomimo, że forma praktyczna będzie przeważała nad teoretyczną, istotną częścią będą wykłady i panele dyskusyjne. Podczas festiwalu usłyszymy między innymi o finansowaniu społecznościowym.

Ten pierwszy w Polsce zlot ma sprzyjać zintegrowaniu społeczności, nawiązywaniu kontaktów, wymianie doświadczeń i przede wszystkim zwiększaniu popularności alternatywnych rozwiązań i technologii w codziennym życiu.

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside