napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Cieszanów Rock Festiwal Zielonym Festiwalem
Utworzono 21.08.2013

Cieszanów Rock Festiwal to coraz bardziej rozpoznawalna marka na festiwalowej mapie Polski, co znalazło swe odbicie w zajęciu trzeciego miejsca w ogólnopolskim rankingu na najlepszy letni festiwal muzyczny, organizowanym przez pismo „Machina. Okrzyknięty przez niektórych dziennikarzy „Podkarpackim Woodstockiem” na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju. To festiwal nie tylko o zasięgu ogólnopolskim, ale również międzynarodowym.

To już drugi rok współpracy Fundacji Aeris Futuro z organizatorami Cieszanów Rock Festiwal na rzecz wdrażania ekologicznych rozwiązań na etapie organizacji Festiwalu oraz podczas jego trwania. Festiwal z roku na rok staje się coraz bardziej zielony. Dzięki naszym wspólnym wysiłkom już wiele się udało.

Na terenie festiwalu będzie znajdować się Strefa Swojskiego Jadła, gdzie za catering odpowiadają panie z Gminnego Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Cieszanowie, przez co będzie promowana lokalne kuchnia i produkty (panie przeszkolone z przygotowywania potraw wegetariańskich i wegańskich). W tej strefie wszystkie dania będą wydawane na biodegradowalnych naczyniach z otrąb pszennych. Zużyte naczynia będą segregowane do specjalnie przygotowanych pojemników i posłużą jako karma dla zwierząt hodowlanych. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych sztućców.

Oprócz odpadów biodegradowalnych będzie prowadzona także segregacja na frakcję suchą i odpady komunalne.

„Standardowy" papier wykorzystywany do promocji Festiwalu ( plakaty, ulotki, broszury) został zastąpiony papierem z recyklingu.

Uczestnicy Festiwalu będą aktywizowani na rzecz proekologicznych zachowań poprzez konkursy ze sceny głównej oraz działalność zaproszonych organizacji pozarządowych skupionych w strefie Eko w Miasteczku NGO.

Warto zwrócić uwagę na promowane przez organizatorów strony carpoolingowe. W fundacyjnym busie mamy 2 wolne miejsca ( wyjazd 22 sierpnia o godz. 8:45 z ul. Krowoderskiej w Krakowie).

Jesteśmy przekonani, że nasze dokonania nie tylko przyczyniają sie do zmniejszenia śladu klimatycznego tego Wydarzenia, ale mogą także być przykładem dobrej interakcji ekologii z muzyką dla wielu Festiwali w Polsce i nie tylko.

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://www.cieszanowrockfestiwal.pl/

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 726 546 000,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside