napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
EKO - Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
Utworzono 09.08.2013

W ramach tegorocznego FMF, pod hasłem EKO-FMF zaplanowano kilka wydarzeń i akcji o charakterze proekologicznym. Odbybwa sie konkurs na eko-scenariusz. Powstaną przyjazne środowisku gadżety festiwalowe, spotkania z twórcami zaangażowanymi w tematykę ekologiczną, a także warsztaty dla najmłodszych propagujące ekologiczny styl życia. Organizatorzy promują wspólne przejazdy na koncerty.

Dziś upływa termin zgłoszeń do konkursu na ciekawy scenariusz trzydziestosekundowego spotu video, który w atrakcyjny sposób promuje postawy ekologiczne oraz pokazuje jak wpływają one na życie człowieka. Spot stworzony na podstawie zwycięskiego scenariusza zobaczą, przed każdym z festiwalowych koncertów, tysiące widzów!

W drugim dniu festiwalu (piątek, 27 września) organizatorzy zapraszają na dwa koncerty z muzyką do filmów eksponujących potegę, ale i kruchość natury dewastowanej poprzez nieodpowiedzialne działania człowieka. Pod nazwą Requiem dla umierającej planety zabrzmi muzyka Ernsta Reijsegera do filmów Wernera Herzoga: Biały diament (opowieść o o amerykańskiej ekspedycji do Gujany z budowniczym sterowca dr. Grahamem Dorringtonem) i Odległa błękitna planeta (utrzymana w konwencji antyutopijnego science-fiction opowieść o wyprawie na umierającą planetę). Wątki ekologiczne będzie kontynuował islandzki kompozytor Valgeir Sigurðsson, który zaprezentuje muzykę do filmu dokumentalnego Dreamland w reż. Þorfinnura Guðnasona i Andri Snæra Magnasona opowiadającego o skutkach nadmiernej eksploatacji islandzkich zasobów naturalnych i zgubnej działalności światowych koncernów. Nie tylko muzyka będzie przypominała o potrzebie harmonijnego współistnienia człowieka z naturą. Na potrzeby koncertów powstaną wizualizacje oparte na fragmentach filmów Wernera Herzoga i ekologicznych impresjach. EKO FMF będzie mieć także ekskluzywną serię eko-gadżetów. Organizatorzy festiwalu zamierzają w ten sposób animować świadomość ekologiczną i modę na jej manifestowanie. W partnerstwie z krajami nordyckimi - liderami w dziedzinie proekologicznego myślenia - zaplanowano także warsztaty edukacyjne dla dzieci, podczas których w rolę wykładowców wcielą się m.in. goszczący na FMF najlepsi kompozytorzy muzyki filmowej.

Szczegóły znajdują się tutaj .

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside