napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Projekt EKO TAURON - zakończono kolejne nasadzenia w ramach projektu Czas na Las
Utworzono 08.07.2013

W ramach Projektu EKO TAURON zakończono kolejne nasadzenia. Posadzono 14040 szt. sadzonek oraz 1297 drzew oraz krzewów w celu neutralizacji CO2. Akcja nasadzeń przeprowadzono w województwach małopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Nasadzenia wykonano na terenach Miast- Świdnica, Bukowno, Zakładach Górniczo-Hutniczych w Bukownie, Tychach, Babiogórskim Parku Narodowym oraz w placówkach oświatowych (szkoły, przedszkola) na terenie Gliwic.

Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Ceramiczno-Budowlanych nasadzenia w ramach praktyk wykonali uczniowie technikum z klasy o profilu - architektura krajobrazu.

Popularyzacja idei sadzenia drzew - to najważniejsze i wymierne, sukcesy osiągnięte podczas współpracy Fundacji Aeris Futuro z Grupą TAURON. Projekt na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju prowadzony jest w ramach Programu CZAS NA LAS pod patronatem honorowym Ministerstwa Środowiska. Przyświeca on idei offsetowania - rekompensaty emisji dwutlenku węgla poprzez wsparcie projektów ograniczających emisje oraz koncentrację gazów cieplarnianych w atmosferze.

Program CZAS NA LAS to innowacyjne w Polsce przedsięwzięcie, które umożliwia firmom włączenie się do globalnych działań na rzecz ochrony środowiska, w tym ochrony klimatu w zakresie neutralizacji emisji dwutlenku węgla poprzez sadzenie drzew. Jedno drzewo w ciągu swojego życia pochłania średnio 750 kg CO2, przyczyniając się do łagodzenia zmian klimatu.

Poniżej zestawienie nasadzeń:

W Bukownie w ramach projektu EKO TAURON posadzono

200 szt. dużych drzew.

W Babiogórskim Parku Narodowym w ramach projektu EKO TAURON posadzono

14 040 szt. sadzonek.

Na terenie Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław" w Bukownie w ramach projektu EKO TAURON posadzono

50 szt. dużych drzew.

W Gliwicach w ramach projektu EKO TAURON posadzono

300 szt. świerków.

W Świdnicy w ramach projektu EKO TAURON posadzono

450 szt. dużych drzew.

W Tychach w ramach projektu EKO TAURON posadzono

152 szt. dużych drzew.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside