napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Plakat sprzątanie bałtyku
Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku
Utworzono 06.06.2013

20 czerwca zainaugurowana zostanie już 7. edycja Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku. Od 2012 roku akcja zainicjowana przez Fundację "Nasza Ziemia" przebiega pod hasłem "Bałtyk też może... być czysty, bioróżnorodny, pełen ryb".

Morze Bałtyckie jest jednym z najmłodszych, a jednocześnie najbardziej zanieczyszczonych mórz świata. Fudacja Nasza Ziemia już po raz 7. zachęca do włączenia się w akcję Międzynarodowego Sprzątnia Bałtyku, która od 2012 roku przebiega pod hasłem "Bałtyk też może... być czysty, bioróżnorodny, pełen ryb". Ideą akcji, jest nie tylko uprzątnięcie śmieci i doraźna poprawa stanu wód i plaż Bałtyku, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy Bałtyku, zainspirowanie do podjęcia działań na rzecz jego skutecznej ochrony, a także zainicjowanie długofalowych zmian postaw, świadomości i zachowania.

W ramach tegorocznych obchodów, Fundacja Nasza Ziemia proponuje szereg działań o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i lokalnym. Wśród nich m.in:

 

  • 5 akcji sprzątania plaż z Barefoot Beach Rescue Project, które połączone będą z akcjami edukacyjno-informacyjnymi, happeningami, warsztatami upcyklingu i wydarzeniami artystycznymi
  • Międzynarodowy Rajd Rowerowy dla Bałtyku - 3500 km rajdu rowerowego wybrzeżem Bałtyku połączonego ze zbieraniem podpisów pod petycją wzywającą do prowadzenia działań mających wpływ na stan ekosystemu Morza Bałtyckiego w sposób przyjazny środowisku, zgodny z zasadami rozwoju zrównoważonego i z opiniami naukowców. Start 8 czerwca z Malmo, w Szwecji.
  • Konkurs  skierowany do 29 gmin nadmorskich o tytuł "Gminy Przyjaznej Bałtykowi" - start plebiscytu 3 czerwca, rozstrzygnięcie 3 sierpnia w Gdyni.
  • "Przyjaciele Bałtyku" - pilotażowy projekt aktywizujący środowiska szkolne wokół tematu poszanowania zasobów wody i ochrony Bałtyku.

 

Więcej o obchodach tegorocznego Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside