napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
10 nowych drzew na terenie Krakowa w ramach Podaruj Choince Drugie Życie:fotorelacja
Utworzono 04.06.2013

28 maja 2013 roku razem z mieszkańcami osiedla Widok posadziliśmy aż 10 dorodnych drzew. 

- To wszystko dzięki wielkiemu zaangażownaiu wszystkich mieszkańców Krakowa, którzy 19 stycznia postanowili dać drugie życie swoim poświątecznym choinkom. Zobowiązaliśmy się wobec wszystkich, którzy się do nas przyłączyli, że z tych choinek, które w liczbie ponad 330 dotarły do pięciu punktów zbiórki, powstaną nowe drzewa, zazieleniając tym samym nasze miasto. Tak też się stało 28 maja.  - wyjaśnia Magdalena Pastuszak, koordynatorka akcji.

Celem akcji była zbiórka poświątecznych choinek, które zamiast trafić pod śmietnikową wiatę - stały się ściółką drzewną dla młodych sadzonek. Zasadzenia od lat organizowane przez Fundację Aeris Futuro mają zwrócić uwagę na kłopoty z zanieczyszczeniem powietrza, jakie mają m.in. Kraków i wiele innych miejscowości z Małopolski leżących w dolinach.

Według badań przez dwie trzecie roku krakowianie oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Kraków zajmuje piąte miejsce wśród najbardziej zanieczyszczonych miast Polski mających powyżej 100 tys. mieszkańców.

Akcję sadzenia wsparli: Szkółka Drzew i Krzewów Markus, szkoły Kolegium Europejskiego w Krakowie, Spółdzielnia Mieszkaniowa Widok.

 

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside