napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Relacja z wyjazdu integracyjnego: nagroda w konkursie EKOBIURO 2012
Utworzono 24.05.2013

Wyjazd do Zimnych Dołów (teren Nadleśnictwa Chojnów) był nagrodą dla pracowników Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68, za zajęcie I miejsca w zeszłorocznej edycji konkursu Ekobiuro, organizowanego przez Fundację Aeris Futuro.  Całodniowy wyjazd poza Warszawę obfitował w eko-aktrakcje. 

Pierwszą częścią planu wycieczki były zajęcia prowadzone przez wykfalifikowaną leśniczkę Panią Annę Makowską pod tytułem “Las z bliska - mała legenda o bioróżnorodności”. Zajęcia te prowadzone były podczas spaceru po lesie, wzdłóż ścieżki edukacyjnej. Podczas tej wycieczki nauczyciele oraz pracownicy adnministracyjni szkoły mogli dowiedzieć się czegoś więcej o roli lasu, leśników oraz bioróznorodności i zrównoważonej gospodarce leśnej. Mieli także zadania dotyczące rozpoznawania roślin jadalnych i leczniczych wystepujacych w lasach, na podstawie altasu oraz posiłkując się wiedzą lesniczki.

Drugą częścią wycieczki było uczestnictwo w warsztatach z papierowej wikliny. Odbywały się one w wiacie na terenie Zimnych Dołów. Warsztaty poprowadziła Magdalena Godawa, jedna z najbardziej znanych w Polsce trenerek wikliniarstwa papierowego . Podczas tych zajęć uczestnicy wycieczki nabywali umiejętności plecenia koszy wykorzystując do tego stare gazety. Dzięki kilkugodzninnym warsztatom, każdy mógł zabrać ze sobą do domu nie tylko tzw “know how” ale i własnoręcznie upleciony koszyczek.

Po tak pracowitej części wycieczki, nastał czas obiadu. Uczęstnicy mogli posilić się pysznym, w pełni ekologicznym cateringiem przygotowanym przez restaurację Green Peas specjalizującej się w ekologicznej kuchni. Warto nadmienić, że naczynia jednorazowe, na których podawane były posiłki były wykonane z biodegradowalnych (nadających się również do jedzienia) prasowanych otręb.

Mamy nadzieję, że tak zorganizowany czas wycieczki bedzie inspiracją dla pracowników Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 do planowania szkolnych wydarzeń uwzględniających zasady Zielonego Standardu.

Zdjęcia z wyjazdu można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside