napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
IV Forum Innowacji: relacja
Utworzono 23.05.2013

Wydarzenia odbyło się w ramach cyklu konferencji "(Eko) Innowacje w biznesie - klimat przyszłości!", realizowanego przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W tym roku głównym tematem Forum było lotnictwo, kosmos i ekoinnowacje.

W ramach wydarzenia odbyły się dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, a także wykłady gości specjalnych oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych.

W ramach panelu „Ekoinnowacje - czego potrzebują przedsiębiorcy" wystąpiła prezeska Fundacji, Joanna Mieszkowicz oraz Wojciech Pietraszek, Dyrektor Zarządzający, PP-EKO i Wojciech Marzec, Prezes Zarządu, BISIDE Sp. z o.o. Dyskutowano o tym jakich innowacyjnych technologii środowiskowych potrzebują przedsiębiorcy, czy jest w Polsce odpowiednia oferta technologiczna i gdzie jej szukać. Budowa polskiej gospodarki w oparciu o wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz zrównoważony rozwój i ochronę środowiska naturalnego jest niezbędna do kształtowania pozycji Polski na rynku międzynarodowym. Dowodem na to, że zagadnienia te są ważne i aktualne był liczny udział w panelu uczestników Forum oraz ożywiona dyskusja.

Uczestnicy Forum odwiedzali również stoisko Fundacji, gdzie mogli wyliczyć swój ślad klimatyczny za pomocą pierwszego w Polsce Kalkulatora CO2 i tym samym wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą była ładowarka solarna. Eksperci Fundacji zapraszali również do wzięcia udziału w 4. edycji Konkursu Ekobiuro oraz innych, prowadzonych przez Aeris Futuro projektach.
 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside