napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
350.org
Premiera filmu: Do the math
Utworzono 15.05.2013

"Do the math" to 42-minutowy film dokumentalny o zmianach klimatu, ich związku z przemysłem paliwowym oraz działaniach na rzecz przeciwdziałania światowemu kryzysowi klimatycznemu. Premiera już 16 maja. 

Naukowcy alarmują, że podniesienie średniej temperatury o 2 stopnie Celsjusza będzie miało katastrofalne skutki dla naszej cywilizacji i życia na Ziemi, jakie znamy. Aby przeciwdziałać światowemu kryzysowi klimatycznemu potrzeba jednak zaangażowania nas wszystkich, o czym przekonuje w filmie "Do the math" międzynarodowa organizacja klimatyczna 350.org. Ten 42-minutowy film w prosty i przystępny sposób tłumaczy czym są zmiany klimatu i jakie są ich związki z przemysłem paliwowym, a także ukazuje istotną rolę ruchów na rzecz przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Film inspiruje, jak każdy z nas może włączyć się w walkę o bezpieczną przyszłość klimatyczną świata.

 

Światowa, internetowa premiera filmu odbędzie się 16 maja. Aby nadać temu wydarzeniu globalny i solidarny charakter, 350.org zachęca do zorganizowania pokazów filmu w dniu premiery, w różnych miejscach i zakątkach świata. Pokaz może być zorganizowany przez każdego - w pracy, na uczelni, w szkole, w klubie. Wystarczy zebrać grupkę znajomych, rodzinę, a nawet obejrzeć film w domowym zaciszu. Bo każdy widz ma znaczenie.

Więcej o filmie dowiesz się tutaj.

http://350.org 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside